Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Arcont - 40 let bivalnih enot

 

40 let izdelovanje bivalnih enot v Radgoni

ArcontTisti, starejši med nami, se še spomnijo Avtoremontovih delavnic ob Muri, na mestu, kjer sedaj stoji trgovski center Maximus. Od tod se je podjetje selilo na novo lokacijo v industrijsko cono Mele, kjer njegova naslednica, delniška družba ARCONT, največji evropski proizvajalec bivalnih enot, deluje še danes. V ARCONT-u, ki je v večinski lasti avstrijske družbe Containex iz koncerna Walter Group, letos beležijo 40 let izdelave bivalnih enot in 65 let delovanja.

Avstrijski lastnik ohranja zaupanje v izključno slovensko vodstvo in tako podjetje že 30. leto zapored uspešno vodi predsednik uprave, domačin Branko Kurbus. Ta je ob nedavni novinarski konferenci, ki so jo v podjetju pripravili ob jubileju, predstavil rezultate poslovnega leta. Poslovno leto, ki se je zaključilo z 31. marcem, so zaključili z 51,4 milijona evrov prihodkov in ob tem ustvarili 1,7 milijona evrov dobička. Ves dobiček, ki ga ustvarijo, vlagajo v posodabljanje proizvodnje in razvoj. V zadnjih 15 letih so investirali več kot 30 milijonov evrov in danes nimajo niti evra kredita. Z likvidnostjo nimajo težav, saj jim lastnik, ki je obenem njihov največji kupec, sproti plačuje zapadle obveznosti.
Lani so izdelali 11.888 bivalnih zabojnikov, kar je v primerjavi z letom prej 1.000 manj, ampak je bila zahtevnost naročil bistveno višja. Na novinarski konferenci je bilo tudi v sliki prikazano kje vse stojijo Arcontovi montažni objekti, v glavnem po Evropi, pa tudi širše, na bolj eksotičnih lokacijah, kot so Haiti, Gabon in Kazahstan. V zadnjem času je največ naročil za izgradnjo azilantskih naselij v Nemčiji.
Miran Fujs, član uprave in vodja proizvodnje, je predstavil investicijske pridobitve v proizvodnji. Kot je poudaril, skrbijo za tehnološke posodobitve proizvodnje, ker s tem, ne le da izboljšajo učinkovitost in kvaliteto izdelkov, ampak tudi razbremenijo zaposlene težjih del. Z željo po zadovoljnih in zdravih zaposlenih posebno skrb posvečajo sistemu nagrajevanja, komuniciranju, promociji zdravja in počastitvi jubilejev in osebnih praznikov. K temu pa sodijo tudi plače. Predsednik uprave, Kurbus, je poudaril, da mnogi zaposleni cenijo, da je plača zanesljiva in da z izplačilom plač v vseh teh letih še nikoli niso zamujali. Najnižja plača je nad zakonsko določeno minimalno plačo, sicer pa vse dodatke plačujejo dodatno k plači. Poleg organizirane malice delavci dobijo še dodatek za prehrano. Kot je bilo povedano, so rezultat tega tudi zadovoljni in zavzeti zaposleni. To se pozna tudi pri kvaliteti izdelave, saj skoraj ne poznajo reklamacij.
ARCONT je tudi največji delodajalec v Pomurju. Trenutno v Arcontu dela 600 delavcev, od tega so jih letos spomladi zaposlili 70, načrtujejo pa, da bodo zaposlili še dodatnih 15 do 20 delavcev. Z iskanjem kadra kljub bližini avstrijske meje niso imeli težav, na razpis pa se je prijavilo več kot tisoč iskalcev zaposlitve. Zaposlujejo predvsem tehnične kadre: strojnike, varilce, mizarje, elektrikarje in inštalaterje. Pri zaposlovanju pa dajejo prednost domačinom.
Po končani novinarski konferenci so nas novinarje povabili na ogled proizvodnih prostorov. Kot smo lahko opazili, imajo delavci res dobre pogoje dela. Procesi dela posameznih faz izdelave polizdelkov in končnih izdelkov se odvijajo v prostornih halah, kjer vlada red in urejenost. Fizičnega dela ni veliko, saj so ga prevzeli roboti, laserji in manipulatorji.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Arcont - 40 let bivalnih enot