Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Arcont zaradi beguncev dodatno zaposluje

 

Direktor Arconta d.d. Branko Kurbus sprejel domače rokometaše

Obisk ARCONT-aGornja Radgona - Redke so gospodarske družbe, ki v tem poslovno razburkanem in težavnem času namenjajo takšno pozornost domačemu okolju in športnim ekipam, katerim so sponzorji, še zlasti če ne gre za vrhunsko vsaj prvoligaško, če že ne mednarodno uveljavljeno ekipo. In med temi redkimi je eno najuspešnejših pomurskih podjetij, Arcont d.d. iz Gornje Radgone, ki kar nekaj sredstev vrača v domače okolje in sponzorira kar nekaj športnih ekip. Med njimi tudi drugoligašo rokometno ekipo RK Arcont Radgona, ki je bila tokrat deležna še posebne časti, saj so rokometaši in vodstvo kluba imeli priložnosti ogleda podjetja, še posebej zanimivih proizvodnih hal, kjer se dnevno sestavi 50 in več bivalnikov, namenjenih predvsem za izvoz.

„Naš sponzor nas je dejansko popeljal skozi celotno proizvodnjo. V uvodu smo se zbrali v dvorani kjer nam je predsednik uprave Arcont d.d., g. Branko Kurbus predstavil razvoj podjetja, katerega zelo uspešno vodi že 30 let. Nato nas je popeljal skozi proizvodne hale. Ogledali smo si celoten proces nastajanja kontejnerja od začetka do konca. Bili smo resnično presenečeni nad procesom nastajanja bivalnika, kjer sodobna tehnologija omogoča, da danes v enem dnevu sestavijo 50 in več enot. So največji proizvajalci kontejnerjev v Evropi, beležijo pa 100 % izvoz", nam je povedal član predsedstva RK Arcont Radgona. Branko Klun, ki je dodal, da so „člani RK Arcont Radgona zelo ponosni, da imamo takega sponzorja, predsednik uprave pa je tudi član našega predsedstva. Iskreno se mu zahvaljujemo, da si je vzel toliko časa, da nam je osebno razkazal njihove dosežke".
Sicer, v Arcontu, ki je največji evropski izdelovalec bivalnih zabojnikov, so (bodo) zaradi velikega navala beguncev v Evropo in posledično povečanih naročil, dodatno zaposlili okoli 70 delavcev. Ker je povpraševanje po bivalnih enotah veliko, pa bodo do konca leta uvedli tretjo izmeno in postopno dodatno zaposlil nove delavce, tako da jih bo skupaj več kot 700. Namesto 50 bodo dnevno izdelali po 60 zabojnikov oziroma namesto 1000 kar 1200 mesečno. Pri največjem evropskem izdelovalcu bivalnih zabojnikov so zaradi povečanih naročil letos na novo že zaposlili 110 delavcev in s tem dosegli mejo zmogljivosti v dveh izmenah, kot je potrdil predsednik uprave Arconta Branko Kurbus, pa so se zdaj, namesto da bi delo prepustili drugim, odločili uvesti tretjo izmeno. Zato prek zavoda za zaposlovanje in družbenih omrežij iščejo predvsem delavce za montažo elementov, vodovodnih in električnih inštalacij, mizarskih del, obdelavo pločevine in varjenje, območje, s katerega prihajajo zaposleni, pa so s 25 kilometrov razširili na 40 kilometrov. Ker povpraševanje po zabojnikih v Evropi nenehno narašča, težav pri prodaji večjih količin ne bo, pravi Kurbus, njihovi lastniki, LKW Walter in njihova podružnica Containex z Dunaja, ki se ukvarjata s prodajo zabojnikov, imajo še dve tovarni na Češkem ter po eno v Rusiji ter Bosni in Hercegovini, vsak dan pa jih prodajo po 150 oziroma 30 več kot običajno.
V Arcontu izdelajo bivalno enoto v 52 do 54 urah, zahtevnejšo pa v približno 65 urah, njihovi zabojniki omogočajo kakovostno bivanje, saj so dodatno izolirani in imajo sanitarije, iz njih pa sestavljajo tudi cela naselja, pri Berlinu so jih za begunce postavili že pet s po 2400 bivalniki, tako naselje pa so sposobni postaviti v petih do šestih mesecih. Ob povečanem povpraševanju so v Arcontu v primerjavi z lanskim letom v prvem polletju dobiček povečali za 30 odstotkov in ustvarili 28 milijonov evrov prihodkov, v lanskem letu so imeli 51,4 milijona evrov prihodkov.

Galerija

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Arcont zaradi beguncev dodatno zaposluje