Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Bogastvo hrama učenosti...

 

Posodobljena in polepšana stavba osnovne šole v Negovi

OŠ NegovaKraj Negovo, v občini Gornja Radgona, so v preteklosti zaznamovali trije veliki objekti: grad, cerkev in šola. Kljub tem znamenitim objektom se kraj dalj časa ni razvijal. Negovo so sicer ob omenjenih objektih obkrožale le posamezne domačije, ki so bile krite s slamo in povečini »cmprane«. Ena takih še, po zaslugi družine Stanka Roja, stoji v skoraj samem središču Negove. Ni več krita s slamo, ohranila pa je svojo osnovno obliko, s »cimpranimi« stenami. Prvi pouk osnovne šole, razen tistega, ki se je pred 400 in več leti odvijal v gradu, je tudi potekal v cimprani hiši. V zidani zgradbi pa je šola začela delovati, v tedaj modernem šolskem poslopju, leta 1860. Tej šoli, ki so ji dolga leta rekli »stara šola«, se je priključila nova, ki so jo zgradili leta 1907.

Zgradba je bila v svoji stoletni zgodovini, večkrat predelana, ohranila pa je obliko, če zanemarimo vgraditev novih oken in zazidanje prvotnega mogočnega vhoda s kamnitimi stopnicami, kjer so mladi bodoči »učenjaki« stopali skozi velika šolska vrata, v tedaj mogočno negovsko šolo, ki hrani veliko bogastvo učenosti.
Staro šolo so porušili in na tem prostoru stoji sedaj imenovani prizidek šole. Kljub »mladosti«, je bila šola, tudi »stara šola«, letos deležna obnove. Obe šolski poslopji sta dobili novo izolacijsko fasado in nova okna. Ob tem so poskrbeli za sodobno ogrevanje s pomočjo vrtin, ki segajo v zemljo 130 m globoko, iz katerih dobivajo s pomočjo toplotnih črpalk potrebno toplotno energijo. Obnovili so tudi električno razsvetljavo v telovadnici, in novo pridobitev so sedaj, ob 20. občinskem prazniku, svečano predali svojemu namenu. Proslavi, ki so jo pripravili učitelji OŠ dr. Antona Trstenjaka in vzgojiteljice vrtca v Negovi, v njej so nastopali učenci šole in varovanci vrtca, vodila pa jo je Petra Starovasnik Dumić, so sledili številni gostje. Med njimi župan občine Stanko Rojko, domačin Negove, podžupan Robert Žinkovič, častni občan občine Gornja Radgona in nekdanji učenec šole v Negovi, Slavko Lončarič, župni upravitelj negovske župnije Marjan Rola, nekdanja ravnateljica šole Dragica Starovasnik, direktorica Kutprotura mag. Norma Bale, direktorica občinske uprave dr. Tatjana Fulder, svetniki občine, predsednika KS Negova in Spodnji Ivanjci Štefan Pucko in Srečko Žižek ter mnogi drugi.
O novi pridobitvi je spregovorila ravnateljica šole Slavica Trstenjak, ki je ob tem predstavila delo učiteljev in življenje na šoli. Obiskovalce prireditve je nagovoril tudi župan Stanislav Rojko, ki je dejal, da je tudi sam obiskoval to šolo. Povedal je, da je obstoj šole pomemben za kraj. Med drugim je dejal: »Tukaj smo zasadili drevo, se pravi preoblekli šolski poslopji, da se bodo učenci in učitelji dobro počutili. Ob tem je pomembno da bo projekt »Energetska obnova šole« prinašal prihranke pri ogrevanju in hlajenju šole.« Sredstva za opravljena dela so prispevali Kohezijski sklad Evropske unije, Ministrstvo za infrastrukturo RS, Slovenski regionalni razvojni sklad Republik Slovenije in občina Gornja Radgona. Sanacijska dela so izvajali : Gradbeništvo Knuplež d.o.o, Zgornja Velka, Sagograd d.o.o. in Energo Tim d. o.o.. Po končani proslavi je župan Stanislav Rojko skupaj z gosti zalil posajeni okrasni javor, ki so ga učenci posadili pred šolskim poslopjem ob spomeniku dr. Antona Trstenjaka.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Bogastvo hrama učenosti...