Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Nova doba za novo energijo

 

Članice Društva poslovnih žensk Slovenije v Gornji Radgoni

Poslovne ženske v GRKar prijetno, veselo in zanimivo je bilo v kleteh, degustacijski dvorani ter Domu penine družbe Radgonske gorice v starem delu Gornje Radgone, ko so se tam kjer že več kot 160 let proizvajajo penino po klasični metodi, srečale članice Društva poslovnih žensk Slovenije – FAM (Association of Female Managers). Na srečanju, ki so ga Društvu poslovnih žensk FAM, pomagale organizirati Radgonske gorice d.d., in OVEN-Elektro Maribor, d.o.o., je bilo prisotnih nekaj več kot 40 članic, jih najprej pozdravila njihova predsednica Andreja Ilgo. Pozdravni nagovor je imel tudi direktor Oven Elektro Maribor d.o.o., Miroslav Prešern, ki je tudi predstavil podjetje.

Tokratna uradna tema srečanja se je nanašala na elektriko, saj je nosila ime „Nova doba za novo energijo", o obnovljivih virih energije je spregovoril Neven Lisica, na temo: S coachingom do uresničitve ciljev, pa se je predstavila Maja Ul Golob. V uradni del sodi tudi ogled najlepših radgonskih kleti, kjer je penine in vina, ter podjetje Radgonske gorice predstavila Tanja Skotnik, šele potem se je začelo sproščeno druženje in klepet v degustacijski dvorani z degustiranjem penin in vin, za kulinarične dobrote pa so poskrbeli gostinci iz radgonske „Restavracije M".
Društvo poslovnih žensk Slovenije - FAM, ki ima sedež v Perovem pri Grosupljem, sicer združuje najuspešnejše managerke in poslovne ženske iz vse Slovenije, ne glede na status firme oziroma institucije, v katerih delujejo. Predsednica društva je Andreja Ilgo, direktorica firme PCON, d.o.o. Ljubljana, njena namestnica oz. podpredsednica društva pa dr. Irena Horvat Žnidaršič, direktorica in lastnica firme Potenza Medica d.o.o. Grosuplje. Društvo vodi Silvia Lippai, ki je obenem tudi ustanoviteljica in zastopnica društva. Začetki njihovega delovanja segajo v leto 1996, ko se je začela oblikovati ideja o ustanovitvi tovrstne asociacije. Do tedaj so bila taka združenja predvsem v moški domeni. Prve misli so bile v smeri združenja v »Ženski poslovni svet«. Kasneje, okrog leta 1997 pa so pričele preko Agencije za management delovati kot Klub poslovnih žensk. Ko pa je delovanje samo po sebi preraslo ta okvir, so se preoblikovale v društvo, ki ima kot takšno več možnosti za realizacijo stališč in delovanje svojih članic. Kar nekaj časa so potrebovale za postavitev temeljev in okvirnih programskih stališč društva, ki predstavlja njihovo identiteto. Cilj jim je, da je društvo prepoznavno po svojem delovanju na vseh področjih, ki so kakorkoli povezana s programom društva.
Namen društva je, da povezuje članice, jih spodbuja v njihovi poklicni uspešnosti in upravljanju na področju, kjer delujejo, zlasti pa v managementu, vpliva na oblikovanje pogojev gospodarjenja, nudi članicam podporo pri zaščiti njihovih poklicnih interesov v okviru društva ter priteguje članice k sodelovanju v raznih koristnih dobrodelnih ali podobnih dejavnostih, pomembnih za celotno slovensko družbo. Pri sklepanju poslov je bolj kot znanje samo, pomembno to, da poznaš prave ljudi na pravih mestih, saj posle še vedno delamo ljudje. Torej poslov brez pravih znanstev, ne moreš sklepati, saj posameznik sam nima ključnega vpliva, večji krog ljudi pa lahko ideje lažje uresničuje. Predvsem si društvo prizadeva povezati uspešne posameznice, ki delujejo na različnih področjih v močno skupnost, ki bo s svojim potencialom in ambicijami imela vpliv na nadaljnji razvoj družbe. V društvu so članice različnih znanj, mnenj in opredelitev, ki ne iščejo vedno le skupnih stališč, ampak s svojo širokostjo vplivajo na odpiranje novih tem kot podlago naši poslovni bodočnosti.
Za uresničevanje svojega namena in poslanstva, opravlja društvo številne naloge, kot so: Organizira redna mesečna in občasna srečanja zaradi druženja članic, izmenjave medsebojnih izkušenj, izobraževanja, medsebojne pomoči ter poslovnega sodelovanja; Oblikuje stališča v skladu z interesi članic o zadevah s področja delovanja društva in jih posreduje pristojnim organom in odpira nove teme, kot podlago za nadaljnje diskusije družbe; Spremlja in opozarja članice na nova dogajanja s področja zakonodaje, managementa in drugih področij, pomembnih za članice, jih spodbuja k njihovemu spoznavanju in pridobivanju novih znanj; Pomaga članicam pri medsebojnem sodelovanju ter sodelovanju strokovnjakov na razvoju njihove osebnosti in pri uveljavljanju managerske poslovne etike; Izvaja razne druge neprofitne dejavnosti, ki pomenijo izvrševanje ciljev društva in za članice koristne aktivnosti.
Aktivnosti društva so usmerjene predvsem v izmenjavo poslovnih izkušenj posameznih članic, predstavitev različnih programov domačih in tujih gospodarskih subjektov ter njihovih produktov, pomoč pri vzpostavljanju poslovnih stikov med članicami in s člani drugih društev, združenj, klubov, ipd. ter pomoč pri organiziranju možnosti za izmenjavo aktualnih informacij s področij, ki prispevajo k temu, da je sodobna poslovna ženska redno in popolno seznanjena z vsemi poslovnimi dogodki doma in v svetu. Seveda pa se aktivnosti društva širijo in sproti prilagajajo željam članic. Svoje naloge društvo uresničuje samostojno, sodeluje pa tudi z drugimi podobnimi asociacijami doma in v tujini, z ustreznimi strokovnimi organizacijami ter drugimi subjekti. Dejavnosti, s katerimi se ukvarjajo so: poslovne, kulturno – družabne, športno – rekreativne, dobrodelna, storitvena (strokovna pomoč in svetovalno delo, mnenja, študije, lobiranje, izobraževanje). Poslovno področje zajema predvsem: izmenjava poslovnih izkušenj; posredovanje poslov med članicami ter drugimi; predstavitev dejavnosti podjetij doma in v tujini; prezentacija novih proizvodov domačih in tujih proizvajalcev; organizacijo ustreznih pogojev za poslovna srečanja; organizacijo poslovnega turizma; organizacijo predstavitve mode doma in v svetu ipd. Velik poudarek dajemo kulturnemu in družabnemu življenju članic, športno - rekreativni dejavnosti, storitveni in dobrodelni dejavnosti. Društvo poslovnih žensk je društvo zaprtega tipa, samo za njene članice, povezuje pa se s sorodnimi društvi in klubi doma kot tudi v tujini. Predvsem skušajo dobro sodelovati z Združenjem Manager – sekcijo managerk, Klubom managerjev Ljubljana, društvom SILA, Društvom GIZ podjetnost pri GZS, ...
OVEN ELEKTRO MARIBOR
Družba Oven Elektro Maribor d.o.o., hčerinsko podjetje mariborskega elektrodistributerja, je specializirana za proizvodnjo elektrike iz obnovljivih virov energije in ima v lasti šest malih hidroelektrarn ter 18 solarnih elektrarn. Večino zelene elektrike proizvedejo iz hidroelektrarn, desetino iz sonca. Ukvarjajo se s trženjem povezanih produktov, kot so električna kolesa in električni (mini) skuterji, IR grelni paneli, pametna LED razsvetljava in še s čim. Od leta 2015 z novim Klubom OVEN uspešno organizirajo številne zanimive mesečne dogodke, povezane z obnovljivimi viri energije, e-mobilnostjo, varstvom okolja, arhitekturo, eko turizmom in recikliranjem. Dogodki so brezplačni in se odvijajo v Mariboru, z njimi pa oživljajo središče mesta. Kot novost ponujajo tudi profesionalni coaching po akreditiranem coaching...
RADGONSKE GORICE
Podjetje Radgonske gorice Gornja Radgona d.d. je priznani proizvajalec vrhunskih in kakovostnih vin in penin. Njihove trte se bohotijo v vinogradih, zasajenih po prisojnih legah dela Slovenskih goric med rekama Ščavnico in Muro, na stičišču predalpske in panonske klime, ki daje vinu vrhunsko kvaliteto ter posebno svežino. V svojih vinskih kleteh polnijo Zlato radgonsko penino po klasični ali šampanjski metodi že od leta 1852, novica o tem je bila že takrat objavljena v Bleiweisovih novicah. Pridelujejo še Srebrno radgonsko penino po tankovski ali charmat metodi, od sonca razvajeni Janževec, traminec »s črno etiketo«, avtohtono sorto Radgonska ranina, pa tudi druga buteljčna vina. Ob koncu drugega tisočletja so pod slapom, ki teče iz skale grajskega hriba in je najbolj zanimiv pritok reke Mure, obnovili klet za svoja buteljčna vina. Več kot 120.000 steklenic različnih vrhunskih vin hranijo v dveh kleteh, ki sta povezani s hodnikom. Slap je za vinsko klet nenavadna atrakcija, ki ustvarja posebno vzdušje ob pokušnjah naših vin.
V letu praznovanja 160-letnice Zlate radgonske penine so odprli nove turistične prostore in jih poimenovali Dom penine, kjer so obiskovalci vedno dobrodošli, sami ali v družbi. Doživite ga v vsej njegovi lepoti in postanite del edinstvene zgodbe. V degustacijski dvorani lahko okušate izbrana vina in penine. Klet pod oboki je del avtentične prodajalne, kjer se čas ustavi ob kramljanju in kozarcu vrhunskega vina. Prepričani so, da vas bo navdušil, zato vas vabijo še v prodajalno in obljubljajo, da bo enako dobrega okusa tudi doma. Za posebne priložnosti vam vrata odpre Klubska soba – razkošno opremljena in pripravljena, da vas razvaja z izborom brez primere...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Nova doba za novo energijo