Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Radenska , preko Kofole, do hrvaške vode

 

Kofola in Podravka podpisali pogodbo o prodaji in nakupu Studenca

KofolaČe že naši lastniki in menedžerji, vsaj ko gre za vode in brezalkoholne napitke, niso vedeli ali hoteli „osvajati" trge bivše SFRJ, potem se lahko sedaj učijo od poslovnežev iz Češke, natančneje iz družbe Kofola, ki je 100-odstotni lastnik Radenske. Čehi namreč počasi in vztrajno osvajajo Slovenijo in Hrvaško, a glede na njihovo iznajdljivost in prave odločitve, saj bodo vode in brezalkoholne pijače čedalje bolj iskane, ni rečeno, da se Kofola kmalu ne bo širila še bolj na jug in vzhod.

Najnovejši nakup skupine Kofola ČeskoSlovensko, na Hrvaškem namreč potrjuje strateški pomen regije Adriatic za prihodnjo rast češkega proizvajalca brezalkoholnih pijač. Kofola ČeskoSlovensko, eden vodilnih evropskih proizvajalcev in distributerjev brezalkoholnih pijač, ter Podravka Hrvaška sta namreč podpisali pogodbo o prodaji in nakupu (SPA) za pridobitev celotnega poslovnega deleža v družbi Studenac, proizvajalcu tradicionalne znamke mineralne vode. Ta pridobitev bo še okrepila položaj Kofole ČeskoSlovensko v Adriatic regiji. Predvideno je, da bo transakcija zaključena do konca letošnjega leta.
„Delovanje Podravke temelji na poslovnih programih z mednarodno perspektivo. Ker je segment pijač lokalno orientiran, smo se odločili za dezinvestiranje v tem segmentu. Procesa izbire podjetja z resnimi načrti za krepitev programa pijač smo se lotili premišljeno in s skrbjo za pravice zaposlenih. Z veseljem lahko povem, da smo takšnega partnerja našli v Kofoli ČeskoSlovensko in s tem je proces dezinvestiranja v program pijač uspešno zaključen," je povedal Zvonimir Mršić, predsednik uprave Podravke.
Po umiku iz industrije pijač do konca leta 2016 bo Podravka nadaljevala z razvojem svojih prehranskih in farmacevtskih portfeljev ter v skladu s svojo strategijo usmerila dodatna sredstva v internacionalizacijo nosilnih blagovnih znamk. Z izborom Radenske, uglednega regionalnega proizvajalca brezalkoholnih pijač in mineralne vode, ki je del skupine Kofola ČeskoSlovensko, je Podravka pokazala skrb za nadaljnjo proizvodnjo in varnost delovnih mest za vse zaposlene v Lipiku, katerih pravice bodo v skladu s kolektivno pogodbo skupine Podravka zagotovljene za naslednjih 18 mesecev.
Jannis Samaras, direktor Kofole ČeskoSlovensko, je dejal: „Sklenitev te pogodbe nas zelo veseli, saj predstavlja pomemben korak nadaljnje rasti družine Kofola. Studenac ima vse, kar si želimo pri blagovni znamki; bogato zgodovino in potrošnike, ki so čustveno navezani nanjo. Hkrati Studenac potrebuje revitalizacijo in v tem smo mi najboljši." Radenska bo po zaključenem postopku v svoj portfelj dodala mineralno vodo Studenac, izvirsko vodo Studena in Lero sirupe.
Kofola ČeskoSlovensko je eden od vodilnih evropskih proizvajalcev brezalkoholnih pijač in ima šest proizvodnih obratov, v katerih je zaposlenih 1900 ljudi na Slovaškem, Češkem, v Sloveniji, na Hrvaškem in na Poljskem. Kofola je znana po pozitivnem odnosu in spoštovanju do lokalnih blagovnih znamk in lokalne kulture ter je vdahnila novo življenje že številnim znamkam brezalkoholnih pijač v prej navedenih državah. Podravka, eno vodilnih podjetij jugovzhodne in srednje Evrope, je bila ustanovljena leta 1947 na temeljih podjetja za predelavo sadja bratov Wolf. Sedež ima v Koprivnici in deluje v dveh osnovnih segmentih – na področju prehranskih in farmacevtskih izdelkov. Številni potrošniki prepoznavajo kakovost izdelkov Podravke, ki jih najdemo na trgih več kot štiridesetih držav sveta. Podravkina blagovna znamka mineralne vode je Studenac, katerega tradicija sega v leto 1875. Studena je prva hrvaška naravna izvirska voda in zaradi svoje mineralne sestave odlična izbira pijače za vsak dan. Studena ledeni čaj pa temelji na Studena negazirani izvirski vodi Studena. Obogaten je z zeliščnimi izvlečki in sadnimi aromami, kombinacija vsega tega pa prinaša izvrstno osvežitev.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Radenska , preko Kofole, do hrvaške vode