Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Dan odprtih vrat Radenske navdušil odrasle in predvsem otroke

 

„Trije srčki" še dihajo s krajani!

Dan odprtih vrat RadenskaV Boračevi pri Radencih, kjer posluje največji slovenski polnilec mineralnih in izvirskih voda – Radenska tri srca, je konec minulega tedna potekal tradicionalni „Dan odprtih vrat Radenske 2017", ko so si številni obiskovalci od blizu in daleč, domačini in bivši zaposleni lahko ogledali opremo in prostore obrata polnilnice in se seznanili z novostmi. Teh ni malo, saj se prav letos predstavljajo z mnogimi novimi izdelki, pa tudi novo embalažo. Celotno dogajanje pa je še enkrat potrdilo, da „trije srčki", ne glede na tujo lastnino, še vedno dihajo s krajani iz Radencev in okolice. Med otroki, ki jih je bilo največ, je bila v krogu Radenske najbolj zanimiva vožnja s turističnim vlakcem, balončki-srčki in aquazorbing, piknik za družine, pa tudi ogled nove hale za polnjenje mineralne vode v plastenkah.

Videti je tudi, da se je začela glavna sezona mineralnih voda in drugih napitkov izpod marele Radenske, saj so zaposleni tudi v času odrtih vrat polnili tisoče steklenic, plastenk in pločevink. Letos bo sicer moč kupiti izdelke Radenske v prav vseh turističnih središčih ob Jadranskem morju, v kratkem pa bo z delom začela še tretja izmena zaposlenih.
„Radenska je tradicionalno odprla svoja vrata za vse sosede ter druge krajane Radencev in okolice. Za dan odprtih vrat smo tudi tokrat pripravili bogat program, ki je Boračevo spremenil v pravi park doživetij. Tako tudi letos nadaljujemo dolgoletno tradicijo druženja s sosedi, prijatelji in sokrajani. Veseli smo, da se je lanskoletni premik dneva odprtih vrat v obdobje tik pred poletjem dobro prijel, zato smo v tem stilu nadaljevali tudi letos. Ponosni smo, da se naši sokrajani vsako leto k nam radi vračajo ter z nami delijo svoja razmišljanja, vtise, izkušnje. Letos smo dogodku dodali tudi humanitarno noto, s čimer bomo lepo zaključili tudi aktivnosti letošnjega Maratona treh src," je dejal Marián Šefčovič, direktor Radenske.
Na Dnevu odprtih vrat je Radenska tako Anini zvezdici predala bon v višini 1.500 evrov, ki so jih na otvoritvenem dogodku maratona in na samem maratonu prispevali obiskovalci ter Radenska. Prispevali so za nakup hrane in higienskih pripomočkov, na dogodku pa so zbirali tudi sredstva za družino iz lokalnega okolja. Kakorkoli že, dan odprtih vrat je sicer bil poln nepozabnih doživetij. Na ogled se je postavil obrat Radenske, ki so si ga obiskovalci lahko ogledali med vožnjo s turističnim vlakcem, polnilno linijo pa z razglednega hodnika. Za družine so pripravili družinske piknik kotičke in za otroke zabavo z velikanskimi milnimi mehurčki in balončki. Mali in veliki so svoj pogum lahko preizkusili na aquazorbingu ter se pomerili v odbojki s posebno #NORCI žogo. Poskrbljeno je bilo še za vrsto drugih družabnih in zabavnih iger ter nastope nadarjenih umetnikov iz lokalnega okolja. Svoje talente so tako predstavili otroci zaposlenih v Radenski, plesalci plesne šole Zeko, odlična harmoničarka, devetletna Eva Tompa in Tina Kranjc, folklorni plesalci KD Janko Divjak in Nina Kolar na violini. Za glavno glasbeno vzdušje pa bo na dogodku s koncertom poskrbela skupina The Cock Tails. Dogodek je vodil Emil Šmid, ki je čez dan trgovski potnik Radenske, poznamo pa ga tudi kot moderatorja Veveričkinega in Srčkovega teka na Maratonu treh src in še nekaterih prireditev in dogodkov.
Sicer pa je vse na dnevu odprtih vrat Radenske bilo brezplačno, od vstopnine, vožnje s turističnim vlakcem, prehrane, pijače, delavnic, zabave, iger ipd.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Dan odprtih vrat Radenske navdušil odrasle in predvsem otroke