Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Zavore krive, da je gasilsko vozilo končalo na strehi!

 

Haloški gasilci, ki so v začetku avgusta doživeli prometno nesrečo, prosijo za pomoč, saj njihovo uničeno vozilo stane kar 230.000 evrov

PGD TržecZgodilo se je v četrtek, 3. avgusta, okoli 19.50, ko se je v Podlehniku zgodila prometna nesreča, v katerem so bili udeleženi tisti, ki so ob vsaki nesreči in dogodku, prvi pripravljeni reševati in pomagati. Na strehi je namreč pristalo gasilsko vozilo GVC 16/24, last PGD Tržec iz sosednje haloške občine Videm pri Ptuju, v katerem je bilo devet gasilcev. Do nesreče je prišlo v Podlehniku na izvozu z bodoče avtoceste v krožišču lokalne ceste proti Gorci. Gasilci PGD Ptuj so zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulator, očistili cestišče razlitih motornih tekočin in vozilo postavili nazaj na kolesa.

Reševalci NMP Ptuj so tri poškodovane gasilce na kraju oskrbeli in jih prepeljali v SB Ptuj, na kraju nesreče pa so poleg reševalcev in policistov bili tudi gasilci iz PGD Ptuj, PGD Podlehnik, PGD Tržec in PGD Sela.
Gasilci PGD Tržec sedaj organizacije, gospodarske družbe, društva in vse ljudi dobre volje prosijo za pomoč, saj je bila nesreča hud udarec za društvo. Vozilo je v celoti poškodovano in nevozno, izredni tehnični pregled pa je pokazal, da so nepravilno delovale zavore na zadnji osi, zaradi česar je prišlo do prevračanja. „Po izrednem tehničnem pregledu se je izkazalo da so nepravilno delovale zavore na zadnji osi", so sporočili iz PGD Tržec. Dodali so, da sta dva izmed treh, v nesreči poškodovanih gasilcev, že popolnoma okrevala, medtem ko še en čaka, da dokončno sanira poškodbo rame. Delo v društvu gre naprej, karambolirano vozilo bo šlo v prodajo, ko dobijo dokončno poročilo iz zavarovalnice z ustrezno odškodnino. Sami želijo nabaviti novo vozilo, pomaga pa jim lahko vsak. „V letih 2019-2020 želimo nabaviti novo gasilsko vozilo s cisterno GVC-24/50. Ocenjena vrednost takšnega vozila je okoli 230.000 evrov. Občina Videm pri Ptuju bo pokrila 70% investicije, ostalih 30% (torej okoli 70 tisočakov op.p.) pa moramo zbrati sami. Zato nam bo pomemben prav vsak doniran evro. Pomaga lahko prav vsak državljan Republike Slovenije", so še sporočili iz PGD Tržec, ki že v naprej iskreno zahvaljujejo vsem, ki bodo pomagali, pri nakupu novega gasilskega vozila GVC-24/50.
V namen zbiranja sredstev so se vključili domači mobilni operaterji: Telekom Slovenije, A1 Slovenija, Telemach, Izimobil in T-2. Slednji so se vključili v projekt SMS donacij, preko katerih haloškim gasilcem lahko pomagate s finančno donacijo, tako da pošljete SMS na številko 1919 s ključno besedo: TRZEC in donirali boste 1 EUR ali z besedo TRZEC5 in donirali boste 5 EUR.
Donacije pa sprejemajo tudi na TR odprt pri Nova KBM d.d.: SI56 0420 2000 0437 019.
Poleg poškodbe treh tovarišev in izgube svojega najpomembnejšega vozila, ki je uničeno in nevozno, gasilce PGD Tržec, najbolj bolijo komentarji nekaterih posameznikov, ki so bili po nesreči najbolj pametni na raznih spletnih portalih in forumih, ko pa je potrebno pomagati, jih nikjer ni. Zato sta se na dogodek javno odzvala Matej Bezjak, gasilski častnik I. st., predsednik PGD Tržec, in Jani Požar, gasilski častnik I. st., poveljnik gasilske enote PGD Tržec. Kot sta zapisala v sporočilu za javnost, so bili kritičnega dne ob 18.26 uri aktivirani na požar kleti v vas Kočice, občina Žetale. „Izvozili smo z voziloma GVC 16/25 MAN TGM 13.290 BL 4x4 in GVC 16/24 Mercedes Benz Unimog 1350L 4x4 ter skupaj devetimi gasilci in smo šli na pomoč gasilcem PGD Žetale. Ob vračanju domov iz Žetal proti Tržcu se je GVC 16/24 peljal po lokalni cesti skozi naselje Gorca proti Podlehniku. V krožišču pri avtocestnem uvozu/izvozu v Podlehniku okrog 19.50 uri je zaradi napake na zavornem sistemu prišlo do prevrnitve vozila. Pri prevrnitvi so se trije naši gasilci poškodovali in jih je na kraju oskrbela bolničarka naše gasilske enote, kasneje pa jih je reševalno vozilo odpeljalo v SB Ptuj. Na kraj so bili napoteni tudi gasilci PGD Ptuj, ki so opravili vse postopke ob prometni nesreči ter PGD Podlehnik in PGD Sela."
Poškodovani gasilci so bili hitro izpuščeni iz bolnišnice, v domačo oskrbo, kar pomeni, da poškodbe niso bile hude. „Vsem skupaj želimo čim prejšnje okrevanje. Zahvaljujemo se PGD Ptuj, PGD Podlehnik, PGD Sela in vsem ostalim posameznikom za vso pomoč na samem kraju in za kasnejšo logistično podporo. Za naše društvo je to hud udarec. Vsem ostalim kolegom gasilcem, ki ste nam stali ob strani, se iskreno zahvaljujemo," sta še zapisala vodilna člana PGD Tržec, ki sta se obregnila tudi ob pisanje uporabnikov predvsem na družabnih omrežjih ter nekaterih spletnih portalih in forumih, da „vsem provokatorjem, kavč komentatorjem, predvsem pa raznim negativnim komentatorjem" želijo, da ne bodo nikoli potrebovali pomoči gasilcev. „Kdor ne ceni dela gasilcev, ne ceni samega sebe! Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!", sta takrat zaključila predsednik in poveljnik PGD Tržec, Matej Bezjak in Jani Požar.

Save

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Zavore krive, da je gasilsko vozilo končalo na strehi!