Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

„Beli lokvanj 2018" za družino Satler

 

Mala maša, žegnanje, razglasitev najbolj urejenih domačij in gasilka veselica razgibali množice v Negovi

Mala mašaKer je župnijska cerkev v Negovi posvečena Marijinemu rojstvu, v tem kraju v Slovenskih goricah, vsako leto praznujejo Malo mašo ali Mali Šmaren. Tradicionalno žegnanje se je, kljub temu, da so ga želeli prestaviti na »bližnjo« nedeljo, od nekdaj odvija na dan, ko goduje Marija. Letos je bila to sobota, ko so se v Negovo zgrinjale množice vernikov iz domače župnije, ter romarjev od drugod. V preteklosti so ljudje na ta dan romali na žegnanje peš, tokrat pa predvsem z avtomobili. Na ta dan obiščejo Negovo tudi mnogi, ki so preživeli mladost v tej župniji in živijo po drugih krajih Slovenije ali tudi v tujini. To je pravzaprav veliko srečanje znancev in prijateljev, ki se letno enkrat najdejo na tem slavju.

Kakor vsako leto, jih je tudi tokrat, pred cerkvijo, sprejemal Pihani orkester Gornja Radgona. Žegnanje vsako leto zaznamuje žegnanjska pozna maša. To je dan, ko verniki, tako je bilo tudi tokrat, napolnijo cerkev in sledijo slovesni maši. Mašo je, ob župniku Marjani Roli, ki ob župniji Benedikt, vodi tudi župnijo Negova, ob škofu dr. Jožefu Smeju, ter diakonoma in ministranti, daroval pater Beno Lavrih, ki je pred daritvijo sv. maše blagoslovil obnovljena stranska oltarja Sv. Antona in Lurške Matere Božje. Še nekaj je posebej zaznamovalo daritev sv. Maše, in sicer ljudsko petje, ki so ga navzoči v cerkvi peli iz srca. V to jih je, z »dirigiranjem«, tudi petjem, motiviral župnik Marjan Rola. Mašno slavje so s klenkanjem popestrili klenkarji, med njimi je klenkal tudi župan občine Gornja Radgona Stanko Rojko, njegov oče Stanko Rojko, st., Jožek Marušič in Zdenko Bratuša.
Kakor vsako žegnanje so tudi to v Negovi zaznamovali kramarji, ki so s svojimi stojnicami zasedli »trg« v Negovi. V ta namen je lokalna skupnost zaprla središče Negove in poskrbela za obvoz. Med kramarji so pristno domačo robo prodajali lectarja Celec iz Murske Sobote in Puž iz Ptuja, čevlje in usnjarsko galanterijo Geza Kisilak iz Rogaševcev, Ivan Vajngerl iz Zg. Porčiča je ponujal lesene izdelke in izdelke iz šibja, družina Janeza Krambergerja, je prodajala ročno izdelani nakit in drugi. Manj pa je bilo letos ponudbe kitajske robe. Prehrambne izdelke pa sta ponujala Turistična kmetija Pri Alenki in čebelar Kebler iz Stavešincev. Omeniti velja tudi edinega suhorobarja, ki je prihajal iz področja Ribnice, ter Šiviljstvo Šket iz Spodnjega Gabrnika pri Podplatu. Predstavili so se tudi članice Rdečega križa, na čelu s sekretarko OZ RK Gonja Radgona Katjo Makovec. Ob svoji predstavitvi so prikazali tudi način oživljanja po zastoju srca z defibratorjem.
V Negovi pa ni žegnanja brez gasilcev, ki vsako leto na ta dan ob gasilskem domu pripravijo veliko gasilko veselico, kjer poskrbijo za jedačo in pijačo, ter tudi za zabavo. Tradicija je, da ob tej priliki pripravijo bogat srečelov. Za dobro voljo in ples je letos poskrbel glasbeni ansambel Slovenjegoriški muzikanti. Na gasilski veselici TD Negova vsako leto podeli turistično priznanje Beli lokvanj, katerega je letos prejela družina Danijele in Marjana Satler s Stavešinskega Vrha. Obrazložitev za podelitev priznanja, Beli lokvanj, ki ga društvo podeljuje za ohranjanje naravne in kulturne dediščine, je predstavil predsednik TD Negova-Spodnji Ivanjci Zdenko Bratuša. Naj domačijo 2018, pa je na drobno predstavila Sandra Starovasnik. Prisotne in družino, ki je prejela priznanje, je nagovoril tudi župan Stanko Rojko, ki je družini, skupaj s predsednikom Zdenkom Bratuša izročil priznanje.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove „Beli lokvanj 2018" za družino Satler