Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Branko Novak nasledil Vlada Rojka

 

Na konstitutivni seji Skupščine radgonske OOZ potrdili rezultate volitev

OOZ RadgonaPotem, ko so že pred časom opravili volitve za novo skupščino, je v gostilni Vrtnica v Zgornjem Konjišču potekala 1. konstitutivna seja Skupščine Območne obrtno-podjetniške zbornice (OOZ) Gornja Radgona. Na seji je dolgoletna sekretarka OOZ Majda Horvat, ki se z novim letom odpravlja v zaslužni pokoj, prebrala zapisnik 5. redne seje, ki so ga prisotni delegati soglasno potrdili. Predsednica volilne komisije Martina Ferenc je že po pozdravnem nagovoru dosedanjega predsednika radgonske OOZ Vlada Rojka, ki se tudi poslavlja, prebrala izid glasovanja na volitvah za poslance.

Tako bo Skupščine Območne obrtno-podjetniške zbornice Gornja Radgona v mandatnem obdobju 2018-2022, sestavljalo 21 delegatov iz vseh štirih občni, in sicer iz občine Radenci: Sašo Nemec, Miran Jelen, Dragica Vračko, Branko Weindorfer; iz občine Sveti Jurij ob Ščavnici: Gorazd Kocbek, Slavko Elbl, Aleksander Krajnc; iz občine Apače: Bernarda Kovač, Vlado Babosek, Slavko Kozel; iz občine Gornja Radgona: Vesna Rihtar, Albina Kocuvan, Tatjana Misja, Lidija Vrbnjak, Branko Novak, Majda Vidovič, Gregor Rojko, Milan Križan, Dani Šmid, Ervin Kapun in Tatjana Lapi. Prisotni delegati so za predsednika OOZ Gornja Radgona v novem mandatu izvolili Branka Novaka, ki je že doslej bil podpredsednik Upravnega odbora. Na predlog mandatarja so izvolili tudi novi UO ter predsednico in člane Nadzornega odbora, kjer je za predsednico izvoljena Ljubica Zrnič. Pred podelitvijo jubilejnih priznanj, se je novoizvoljeni predsednik OOZ Gornja Radgona, Branko Novak zahvalil za zaupanje ter tudi dosedanjemu predsedniku Rojku in sekretarki Majdi Horvat, katero bo po novem nasledila mag. Nataša Lorber. Izrazil je hvaležnost za uspešno dosedanje delo vodstva zbornice ter dodal, da bodo po istem sistemu tudi nadaljevali, predvsem pri strokovni in drugi pomoči članstvu. Seveda bodo skušali v svoje vrste pridobiti nove obrtnike in podjetnike.
Jubilejna priznanja, ki sta jih podeljevala dosedanji in novi predsednik, Rojko in Novak, so dobili, za 10 let: Janez Fekonja, Zvonko Kozar, Franc Makovec, Gregor Rojko, Darja Potočnik, Mihael Rožman, Srečko Šijanec, Rudolf Tomas Urbanič, Robert Vajs, Maja Fajfar Vračko, Boštjan Vukan in Kristjan Žnidarič; Za 20 let: Marjan Kapun, Vlado Karlo, Aleksander Krajnc, Sašo Nemec, Franc Rožman in Ivan Salaj; Za 25 let delovanja so priznanja dobili:; Ana Božič – Vrtnarstvo Iris, Gigant – Trgovski in storitveno podjetje; Ratko Ilič – Avtoprevozništvo; Katja Kampuš Koler – Mizarstvo, pogrebna oprema in prevozi umrlih; Bojan Kralj – Avtoprevoznik; M.M. Kaučič – podjetje za proizvodnjo, trgovino in storitve; Pomurski sejem, Stilbo Bogdan Hafner, Frizerski salon „Vida"; za 30 let: Dani Šmid – Restavracija „M" in Andrej Žnidarič – Soboslikarstvo Sijaj; za 35 let: Martin Vrbančič – Prodaja in avtomehanika. Zlata priznanja za 40 let zvestobe svojem poklicu so prejeli: GMW – Gradbeništvo, mehanizacija Weindorfer, Janja Kapun – Zlatarstvo; Frizerski salon „Majda", Avto Müler – Avtoservisna dejavnost, Salon „Regina" frizer – pediker; za 45 let: Franc Lesjak – Avtoprevozništvo ter za 50 let: Mizarstvo Nedog in Mizarstvo Tropenauer.
Sicer pa, OOZ Gornja Radgona pripravlja v četrtek, 27. decembra, tradicionalni dan odprtih vrat, kamor poleg poslovnih partnerjev in prijateljev, vabijo predvsem aktivne in upokojene obrtnike in obrtnice.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Branko Novak nasledil Vlada Rojka