Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Na valovih Mure se je pomerilo 15 ekip

 

Zmaga za gasilce iz Bad Radkersburga in gasilke iz Svete Trojice

Dan reke Mure - zmagovalciNa jubilejnem, 10. Dnevu reke Mure, je bila pomurska lepotica, ki povezuje ljudi iz obeh Slovenije in Avstrije, močno »okupirana«. Med 13 moškimi in dvema ženskima ekipama pa je pri moških zmagala ekipa gasilcev iz avstrijske Radgone (Bad Radkersburg), pri ženskah pa ponovno PGD Sv. Trojica. Sicer pa, podobno kot že vrsto let, v začetku maja, je Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Gornja Radgona tudi letos, v sodelovanju z Občino Gornja Radgona, Društvom Moja Mura, ter PGD iz avstrijske Radgone (FF Bad Radkersburg), pripravilo X. dan reke Mure 2019.

Samo tekmovanje na reki Muri, pod imenom "Dan reke Mure - Gornja Radgona & Bad Radkersburg 2019", je potekalo na relaciji med Termami Bad Radkersburg in mostom čez reko Muro med obema Radgonama, končni cilj pa je bil na pristanu v Gornji Radgoni. Že pred tem so organizatorji prav na omenjenem prireditvenem prostoru zbirali prijave tekmovalnih ekip, po prijavah (13 moških in 2 ženski ekipi) in žrebanju vrstnega reda tekmovalnih ekip pa se je začelo zanimivo tekmovanje, ki je potekalo na izpadanje. Udeležence tekmovanja, ki ga je strokovno povezoval Branko Klun, je med drugimi pozdravil tudi župan Gornje Radgone Stanislav Rojko, ki se je s sodelavci in prijatelji z druge strani reke Mure, na čelu z okrajnim glavarjem Alexandrom Majcnom in županom Bad Radkersburga Heinrichom Schmidlechnerjem, tudi spustil po reki Muri, toda izven konkurence.
Kot poudarjajo organizatorji, omenjeno prireditev, ki so jo poimenovali "Mura nas povezuje – Die Mur verbindet uns", s tekmovanjem pripravljajo z namenom usposabljanja gasilskih enot, enot civilne zaščite in drugih organizacij, ki delujejo na poplavnih območjih v Pomurju in širše. Hkrati pa je to prireditev s katero se želi opozoriti na skrb za naravno ohranjanje reke Mure z okolico. Nenazadnje ima prireditev namen druženja strokovne in nestrokovne javnosti, to je prebivalcev sosednjih držav, preko katerih se na koristen in prijeten način promovira tudi turizem obeh sosednjih dežel. Tekmovanje na dolžini 1000 metrov, ki je potekalo v kategoriji rafting čoln (posadka s 6 + 1 člani ekipe), ni bilo posebej lahko, saj je vodostaj bil nekoliko višji od normale in je tudi med tekmovanjem naraščala, in tako je dokaj visoka Mura čolne kar "zanašala". Kljub temu ni bilo nobenih težav, saj je bila organizacija izvrstna, ob tem so varovanje na reki Muri izvajali člani reševalne postaje GA-PO-RA iz Gornje Radgone, ter gasilci iz Bad Radkersburga, ki so posredovali le enkrat, a to ni bilo potrebno saj je tekmovalec iz Avstrije sam skočil v Muro in v spremstvu reševalnega čolna priplaval do prizorišča.
Na samem tekmovanju se letos niso najbolje odrezali tekmovalci PGD Trnovci, ki so slavili na 9. tekmovanju, kajti trikrat jih je že v četrtfinalu izločila na koncu drugouvrščena ekipa Brodarskega društva Bistrica. Bistričani so v finalu izgubili proti zmagovalcem iz Bad Radkersburga, med ženskami pa so slavile gasilke iz Svete Trojice v Slovenskih Goricah, a ker sta sodelovali le dve ekipi, so se Trojičanke morale v četrtfinalu pomeriti proti moški ekipi, in so izpadle v dvoboju proti poznejšim osvajalcem bronaste medalje, gasilcem iz avstrijske Gorice. Po končanem tekmovanju so vse ekipe prejele priznanja za sodelovanje, vsak član spominsko majico, pokale in medalje ter lepe praktične nagrade, ki so jih podelili vodja organizacije Bogdan Šajnovič ter predsednika gasilcev in Gornje in avstrijske Radgone. Na samem dogodku ni manjkalo niti kulinaričnih in drugih dobrot..., škoda je le, da zraven ni bilo še nekoliko več domačinov iz Gornje Radgone, ter da se tovrstne prireditve in dogodki, pri mostu čez reko Muro ne odvijajo vsaj enkrat mesečno, če ne še pogosteje, kajti bilo je čudovito.
Omeniti kaže tudi simbolno dejanje, ko sta sin Simon in hčerka Branka, ob častnem pozdravu gasilk in gasilcev ter vseh prisotnih, sredi Mure, raztrosila pepel svojega pokojnega očeta Branka Balažica, ki je vse življenje imel rad reko Muro in se do zadnjega boril, da bi pomurska lepotica še naprej tekla brez ovir. Žal je zbolel in prehitro zapustil svoje najbližje in svojo reko Muro, s katero je sedaj za vedno združen.
Končni vrstni red, moški: 1. FF Bad Radkersburg, 2. Brodarsko društvo Bistrica, 3. FF Goritz, 4. Diester team, 5.- 8. PGD Melinci, PGD Trnovci, PGD Sveta Trojica v Slovenskih Goricah in Mura rafting Grlava itd.; Končni vrstni red, ženske: 1. PGD Sveta Trojica v Slovenskih Goricah, 2. Murske dekline.
Dosedanji zmagovalci (Dan Mure, 2008), šesterci: FF Alteneudörfl (A), osmerci: PGD Zbigovci, rafti: Mura Rafting; Leto 2009: PGD Gornja Radgona; Leto 2010; PGD Dolnja Bistrica; Leto 2011: PGD Savci – moški, OMW Lipovci - ženske; Leto 2012: PGD Benedikt – moški; BS OMW Lipovci – ženske; Leta 2013 je tekmovanje odpadlo zaradi previsokega vodostaja reke Mure; Leto 2014: Mura Rafting – moški; Leto 2015: PGD Savci – moški; KKRK Petanjci – ženske; Leto 2016: PGD Savci – moški, Stavenske flore – ženske; Leto 2017: PGD Trnovci – moški, PGD Sveta Trojica – ženske; Leto 2018: Odpadlo; Leto 2019: FF Bad Radkersburg – moški, PGD Sveta Trojice – ženske.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Na valovih Mure se je pomerilo 15 ekip