Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Vesna že 20 let striže in ureja pričeske

( 2 Ocen ) 

Najbolj pogoste stranke frizerskega Ateljeja Vesna v Črešnjevcih so Avstrijke in Slovenke

Atelje VesnaOčitno čas zelo hitro leti, kajti, kot da bi bilo pred nedavnim, ko si je takrat mlada frizerka Vesna Rihter, v Črešnjevcih, streljaj od Gornje Radgone odprla lastni frizerski salon, a sta od takrat že minili dve desetletji. Frizerski Atelje Vesna je namreč prav v decembru, mesecu okraševanj, obeležil 20 let obstoja in uspešnega delovanja. Pogostili so svoje stranke, za kar so poskrbeli poslovni partnerji iz Restavracije „M" Šmid iz Gornje Radgone, nazdravili s penino iz Radgonskih goric, malo poklepetali, toda v ospredju je vseeno bilo delo. Slavljenka Vesna pove, da se zlasti ženske v tem predprazničnem času rade uredijo, zato je veliko dela z urejanjem pričesk.

V Ateljeju Vesna so sicer nekako najpogostejše stranke, dame iz Gornje Radgone in okolice, ter še posebej iz sosednje Avstrije. Prav v času našega klepeta z lastnico ateljeja Vesno Rihter je v njeni „obdelavi" naključno bila stranka iz okolice Bad Radkersburga na avstrijskem bregu reke Mure. Povedala je, da prihaja v Atelje Vesna že veliko let in je navdušena nad kvaliteto uslug in prijaznostjo osebja. Sama rada svojim kolegicam pove za Atelje Vesna in tako se širi najboljša reklama, torej „od ust do ust", tako Vesni ne manjka strank.
Naša gostiteljica Vesna se je sicer frizerskega poklica, poleg frizerske šole, izučila kot vajenka pri frizerski mojstrici Tini Potrč v Gornji Radgoni. Kot frizerska pomočnica je sedem let delala pri frizerki Vidi Varga, kjer si je, ob dobri mojstrici frizerstva, pridobila dodatno frizersko znanje. Njena želja je bila, da bi šla na svoje, se pravi, da bi odprla obrt. To ji je uspelo tako, da je v Črešnjevcih, kjer tudi sedaj deluje, odprla svoj frizerski salon, kateremu je dala ime Frizerski atelje Vesna. Prva tri leta je imela prostore za lokal v najem, pozneje pa je spodnji del hiše, ob pomoči moža Bogdana, odkupila. Sedaj je že lastnica cele hiše. Tačas, ob njej v salonu delata še frizerka Hana Šijanec, ki je pri njej zaposlena že 9 let, in frizer Marin Dresler, ki pri Vesni dela že 14 let. Ob tem pa imajo v Ateljeju Vesna še vajenko Danijelo, ki je tačas v šoli.
Atelje Vesna v Črešnjevcih je odprt od torka do sobote, od 8,00 do 18,00 ure. Vesna je v celoti predana delu v salonu. »Res je. Moj delovnik ni osem ur, saj sem v lokalu od jutra do poznega popoldneva. To zmorem, ker imam poklic rada in ob razumevanju družine, moža Bogdana in sina Kristjana, ki je tudi že v službi. Vesela sem, da imamo veliko stalnih strank in to iz domače okolice ter tudi iz Avstrije. Po potrebi, če je kdo bolan in ne more priti v lokal, opravimo uslugo tudi na domu. Lahko bi dejala, da jih je polovico naših strank, polovico pa iz Avstrije. Razumljivo je, da vsi trije zaposleni obvladamo nemški jezik tako, da se lahko s tujimi strankami pogovarjamo v njihovem jeziku. Stranke, tako naše kot tuje, se rade pogovarjajo, tudi zato, da jim čas pri frizerju hitreje mine. Ponosna sem, da se je pri meni izučilo frizerstva že pet frizerk, od tega sta dve Sandra Šipek, in Martina Hraševec samostojni podjetnici, in imata vsaka svoj frizerski salon. S sedanjima mojima sodelavcema sem zelo zadovoljna. Tu na delu smo kot ena družina, saj si pri delu med seboj pomagamo. Za dobro vzdušje pa poskrbim tudi tako, da vsako leto dvakrat pripravim srečanje, eni pravijo piknik, ali pa gremo z družinami na skupni izlet.«
Svoj prosti čas, ki ga je sicer malo, a vsaj v času ko je salon zaprt, Vesna večinoma posveča družini. Doma imajo pa tudi psička Icea, s katerim rada gre na sprehod in se tudi na tak način sprosti in pozabi na delo v frizerskem ateljeju. Kar nekaj dela pa ji vzame tudi delo v Območni obrtno podjetniški zbornici, kjer je v različnih organih in sekciji frizerjev in kozmetičarjev praktično vsa ta leta.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Vesna že 20 let striže in ureja pričeske