Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Radenska donirala Štabu CZ in Domu starejših občanov

 

Vodstvo Radenske se v času epidemije zaveda vloge živilske industrije

Radenska - proizvodna linijaEpidemija novega koronovarusa je resda prizadela vse sfere življenja, seveda tudi industrije in sploh gospodarstva, posebej pa je sedaj odgovornost na živilski industriji, kajti ljudje, bodisi tisti, ki delajo, bodisi tisti, ki so v takšni ali drugačni izolaciji, morajo dobiti zdravo hrano in napitke. In ena osrednjih polnilnic brezalkoholnih pijač, mineralnih in izvirskih voda je Radenska tri srca, katero je koronavirus močno prizadel, a se borijo in ne mislijo obupati.

„V Radenski Adriatic je epidemija novega koronavirusa močno pretresla ustaljene prakse naših delovnih procesov. A tudi v teh zaostrenih okoliščinah smo odreagirali hitro, odločno ter striktne ukrepe ter poostren higienski režim sprejeli še pred pojavom prvih potrjenih primerov koronavirusa v Sloveniji in na Hrvaškem. To nam je omogočilo, da proizvodnja trenutno poteka nemoteno, da so zaposleni pomirjeni in da smo pripravljeni na različne scenarije", pravi generalni direktor Radenske Adriatic, Marian Šefčovič, ki dodaja, da se kot večji predstavnik živilske industrije zavedajo svoje vloge v lokalnem okolju. Po njegovem so v tem času njihove prioritete varnost zaposlenih, varnost lokalne skupnosti, prav tako pa tudi zagotovitev proizvodnje.

Ohranitev proizvodnje je še posebej pomembna, saj Radenska zagotavlja tudi del nacionalnih blagovnih rezerv, ki se v teh kriznih dneh še krepijo. Ob tem so v Radenski te dni donirali oziroma s svojimi proizvodi brezplačno oskrbeli Štab Civilne zaščite v občini Radenci, ki opravlja terensko delo in zato potrebuje zaloge embalirane vode. Prav tako so zaloge vode brezplačno dostavili v Dom starejših občanov SeneCura v Radencih. „Dogovarjamo se tudi za oskrbo „Območnega združenja Rdečega križa Murska Sobota in Splošne bolnišnice Rakičan. Prav tako bomo prisluhnili vsem zdravstvenim ali humanitarnim organizacijam, ki nas bodo v tem obdobju prosile za tovrstno pomoč", pa je povedala Alenka Dujanović, tiskovna predstavnica Radenske Adriatic, ki je postregla tudi nekaj podatki, na kakšen način se v Radencih in v Lipiku v Hrvaškem spoprijemajo s situacijo – s poudarkom na spoštovanju državnih ukrepov in zagotavljanja zdravja zaposlenih. „V Radenski Adriatic smo s prvimi ukrepi začeli že 3. marca (npr. uvedba kontrolne točke ob vhodu na področje industrijskega obrata, obvezno merjenje telesne temperature pred vstopom, obveščanja o pravilni higieni, uporaba dodatnih zaščitnih sredstev, samoizolacija zaposlenih po potovanjih na rizična območja ...). Dosledno spoštujemo uredbe in priporočila vlade in pristojnih institucij ter tako vsem, ki imajo možnost dela od doma zagotovili prenosne računalnike. Trenutno ti zaposleni predstavljajo cca 20 % kadra. Vsi tuji državljani, torej vodstvo našega kolektiva, so se po priporočilih institucij vrnili v matično domovino in tudi oni delo opravljajo preko elektronskih oz. telekomunikacijskih poti. Proizvodnja trenutno poteka nemoteno, s čimer zagotavljamo tudi krepitev nacionalnih blagovnih rezerv".

V Radenski Adriatic sicer vsem, ki zaradi varstva otrok ne morejo na delo, zagotavljajo nadomestilo v višini 80% povprečne plače v zadnjih treh mesecih. Za zaščito delavcev v proizvodnji je poskrbljeno z vsemi sprejetimi ukrepi, z dezinfekcijskimi sredstvi, ki so nastavljena malodane povsod (toaletni prostori, umivalniki, vhodi v proizvodne hale, skladišči, vratarnice, recepcije...) – kar je še dodatno podkrepljeno z dosledno interno komunikacijo.

In še srčna novica iz dežele „treh src", za dodatno zagotavljanje varnosti se samoiniciativno aktivirajo tudi naši zaposleni, ki delajo od doma. „Ob pomanjkanju zaščitnih mask, se je vodja prodaje na tujih trgih Valentina Brdnik povezala z modnim kreatorjem Alešom Černijem, ki nam že drugi dan izdeluje zaščitne obrazne maske. Neverjetno smo hvaležni, da nam je tako nesebično priskočil na pomoč in poskrbel, da so zaposleni v proizvodnji prve maske že prejeli. V tem času, ko je vsak dan s spremljanjem informacij o koronavirusu bolj črn, je dejanje Aleša Čarnija Radensko preželo s pozitivnostjo, srčnostjo in veseljem", je še dodala Alenka Dujanović.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Obrti in ustanove Radenska donirala Štabu CZ in Domu starejših občanov