Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Navdušenje na prekmurskih ravnicah!

 

Kar 533 tekmovalcev in tekmovalk je na desetkilometrski progi premagovalo 23 ovir

OviratlonKonec minulega tedna je bilo znova izjemno živahno, veselo in pestro na skrajnjem severovzhodu države. Med številnimi dogodki in prireditvam pa je bilo še posebej odmevno dogajanje na relaciji med Rakičanom in soboško kamešnico. Izziva in adrenalina željni ter vsi, ki si želijo izvirne popestritve športne aktivnosti v dobri družbi, so namreč na omenjeni relaciji, vse to lahko doživeli na 2. prekmurskem oviratlonu.

Blatna kopel, tobogan spolzki Janez, elektro šok in plavajoče ovire v jezeru Soboška kamešnica, če izpostavimo nekatere najbolj priljubljene in atraktivne, so v osrčje Prekmurja privabile kar 533 oviratlonk in oviratloncev, kar je bistveno več kot na lanskem podobnem dogodku. Svoje je dodalo še vreme, ki je, kljub septembru, razvajalo s pravimi poletnimi temperaturami. Pika na i nepozabnemu dogajanju je bila podelitev donacije Kriznemu centru za mlade Murska Sobota.
Po lanskoletni premierni prekmurski izvedbi je oviratlon tokrat znova navduševal ob jezeru Soboška kamešnica, ki je že samo po sebi idealno izhodišče za pripravo tovrstne preizkušnje. 23 ovir na 10-kilometrski progi je zagotovo predramilo prav vsa čutila, marsikatera je bila tudi svojevrstna preizkušnja psihične trdnosti, manjkal ni niti test za male sive celice, še zlasti pa so lahko oviratlonci spoznali tisti delček sebe, ki izkazuje prijateljstvo, solidarnost in pripravljenost pomagati. "Ovire, ki so sicer zasnovane na osnovi treninga specialnih enot, so narejene na način, da spodbujamo timski duh in sodelovanje, saj jih je na takšen način veliko lažje premagati, kot če se jih lotimo sami. Tudi zato se oviratlonci pri večini nepopisno zabavajo in udeležbo na naši preizkušnji jemljejo kot zabaven način druženja. Seveda pa je namen oviratlona tudi ta, da na ovirah preizkusimo meje svojih lastnih fizičnih in psihičnih sposobnosti. Mnogi ravno na oviratlonu spoznajo, da zmorejo veliko več, kot so kdaj koli verjeli, zato je oviratlon izjemno dober način za krepitev samozavesti in zavedanja, da tudi sicer v življenju zmoremo premagati izzive, ki nam pridejo na pot. Zlasti, če imamo ob sebi koga, ki nam pomaga," je izpostavil Luka Ravnič, predsednik Športnega društva Oviratlon in eden od idejnih vodij oviratlona, ki ga je društvo prvič organiziralo leta 2012 na Pokljuki. "Prepričan sem, da člani ekipe, ki skupaj premagajo vse ovire in z roko v roki pritečejo skozi cilj, ugotovijo, da imajo drug v drugem prijatelja, ki jim bo v življenju pomagali premagovati še nešteto izzivov, hkrati pa se skupaj veseliti tudi lepih in nepozabnih trenutkov", je še prepričan Ravnič.
S takšnim konceptom športnega udejstvovanja, ki daje velik poudarek medsebojni pomoči in solidarnosti, želi ekipa Oviratlon spomniti, da tudi sicer v življenju največ štejejo vrednote, kot so sodelovanje, nesebična pomoč, prijateljstvo in skupinski duh, saj je na ta način premagovanje vsakodnevnih izzivov veliko lažje. Tudi zato so en evro od vsake plačane prijavnine podarili Kriznemu centru za mlade Murska Sobota, ki bo zbrana sredstva namenil za nakup opreme v fantovski in dekliški spalnici. Mimogrede pa so oviratlonci že letos pomladi istemu centru podarili sobno kolo. Anita Drev iz ŠD Oviratlon pa je poudarila, kako pomembno je, da otroke in mladostnike spodbujamo k športni dejavnosti, saj je to ena izmed najboljših naložb v njihovo zdravje in dobro počutje v odraslem življenju. Da je motivacija za športno aktivnost čim večja, je zelo pomembno, da je ta tudi zabavna. In kot je oviratlon, ob tem, da gre za preizkusih fizičnih in psihičnih sposobnosti vsakega udeleženca, tudi zabaven in atraktiven način druženja, si oviratlonci želijo, da bi se ob vadbi na sobnem kolesu tudi otroci v centru predvsem sprostili in kakovostno preživljali prosti čas...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Ostali športi Navdušenje na prekmurskih ravnicah!