Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kampuš častni meščan srbskega Mladenovca!

 

Gornja Radgona je že 40 let pobratena z občino Mladenovac iz srbske Šumadije

Kampuš častni občanMesto in občina Radgona Radgona je bila pobratena s srbsko občino Mladenovac že v bivši skupni državi, listina o sodelovanju in pobratenju pa je bila obnovljena tudi po osamosvojitvi držav, tako da sta mesti in občini praktično pobrateni že 40 let. In radgonski župan Anton Kampuš je z delegacijo pred dnevi obiskal pobrateno Mestno občino Mladenovac v Srbiji in se tako udeležil praznovanj ob dnevu omenjene občine. Mladenovac je namreč letos praznoval visok jubilej, 120 let mesta, saj je avgusta leta 1893 z ukazom Kralja Aleksandra Obrenovića bil Mladenovac proglašen za trg.

Na osrednjem dogodku – svečani akademiji ob dnevu občine – so bili slikovno predstavljeni ključni dogodki, ki so ekonomsko in kulturno oblikovali zgodovino mesta. Glavni poudarek akademije pa je bil namenjen podelitvi javnih priznanj, ki jih je na osnovi odločitve Skupščine mestne občine Mladenovac letošnjim prejemnikom osebno podelil Dejan Čokić, predsednik mestne občine Mladenovac. Med letošnjimi priznanji je posebno težo imelo javno priznanje, in sicer podeljen naziv Častni meščan MO Mladenovac (Počasni građanin gradske opštine Mladenovac), ki ga je prejel Anton Kampuš, župan občine Gornja Radgona, za izjemen prispevek napredku prijateljskih odnosov, gospodarskega in kulturnega sodelovanja med MO Mladenovac in občino Gornja Radgona. To javno priznanje se v obliki simboličnega ključa mesta Mladenovac izjemoma podeljuje za dosežke in dela, ki imajo pomen za izreden prispevek razvoju in splošnemu napredku MO Mladenovac, vzpostavljanje humanih odnosov med ljudmi, razvoj sodelovanja, prijateljskih, gospodarskih, kulturnih odnosov med MO Mladenovac in drugimi občinami in mesti v državi ali tujini.

Zahvaljujoč se za vročeno mu visoko priznanje, je župan Anton Kampuš dejal, da sta to zanj velika čast in še večja obveza, da se to sodelovanje in pobratenje med obema občinama še nadgradi. Mineva 40 let, odkar so predhodniki potrpežljivo pripravljali temelje za to medsebojno sodelovanje, meseca oktobra 1974 pa sta obe takratni skupščini občin sprejeli sklep o pobratenju občin Mladenovac in Gornja Radgona. Radgonski župan je med drugim poudaril: »Priznanje pomeni tudi veliko obvezo in dosedanje sodelovanje dokazuje, da smo sposobni to še nadgraditi. Medsebojno prijateljsko sodelovanje obeh občin je v teh 40 letih prineslo številne izmenjave in stkalo zelo veliko prijateljskih vezi. Vedno znova me veseli, ko v Gornjo Radgono pride obisk iz Mladenovca, bodisi mladina, gimnazijci, glasbeniki in umetniška društva bodisi delegacije občine s političnimi predstavniki in z drugimi predstavniki različnih strok, s katerimi se pogovarjamo o temah glede naše skupne prihodnosti. Prijatelje iz Mladenovca smo vedno radi sprejeli in tako bo tudi v bodoče, saj so vrata pri nas vedno odprta za vse Mladenovčane. Vsem, ki so v teh 40 letih to pobratenje gojili, pa gre posebna zahvala, saj smo ostali pobrateni in pravi prijatelji, ne glede na politiko. Zaradi tega so današnje in bodoče generacije pod veliko obvezo spoštovanja in nadgradnje tega pobratenja in prijateljstva.«

Ta dogodek je zagotovo pomemben mejnik v zgodovini pobratenja in dobra popotnica za nadaljnje širjenje prijateljskih odnosov med meščani Mladenovca in občani Gornje Radgone. In že ob letošnjem, 18. prazniku občine Gornja Radgona, bo na proslavo prispela tudi delegacija iz Mladenovca, sredi oktobra pa en avtobus Radgončanov, v okviru 50. Oplničke trgatve, med drugim potuje tudi v Mladenovac.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Politika Kampuš častni meščan srbskega Mladenovca!