Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Katica in Peter Leopold sta obhajala zlati pir

Zlata poroka LeopoldV mesecu decembru, ko je nekako največ takšnih in drugačnih praznovanj, sta poseben dogodek obeležila tudi Katica in Peter Leopold iz Svete Trojice v Slovenskih goricah. V krogu domačih in prijateljev sta namreč praznovala zlato poroko, svojo 50 letno zakonsko zvestobo sta potrdila s civilnim in cerkvenim obredom. Prvega je v domači samostanski kleti opravil župan občine Sv. Trojica David Klobasa, njuno življenjsko zgodbo pa je predstavila Barbara Cvetko Škrlec. Ob tej priliki jima je župan čestital, ter izročil darilo in spominsko listino. Slavje je pesmijo: »Ne bodi kot drugi«, polepšala njuna vnukinja Ines Leopold.

Iz samostanske kleti v bližnjo cerkev

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Za konec prvenstva tretja zaporedna zmaga

 

Rokometni klub Pomurje je končal sezono 2013/14 s 3. zaporedno zmago

ŽeleznikiV domači dovrani je bil boljši od ekipe Alples Železniki z rezultatom 27:21 (13:10). Na začetku tekme se je upravni odbor poslovil od 34. letnega igralca Jurija Zemljiča - Jura, ki je odigral svojo zadnjo tekmo. V sezoni je pomagal igralcem Pomurja na 9 tekmah in dosegel skupaj 11 golov. Največ pa je ekipi pripomogel v obrambnih nalogah.

Domači igralci, ki so pred tekmo pokazali pravi ekipni duh, so začeli dobro. Povedli do z 1:0 in kar hitro z 3:1. Do rezultata 8:5 v 14. minuti, ko je gostujoči trener vzel prvo minuto odmora, so igrali odlično. Namesto, da bi že v tem delu igre povedli z večjo razliko so gostom dovolili izenačenje na 8:8 v 20. minuti. V 22. minuti so bile stvari na svojih mestih, saj so domači ponovno povedli z 10:8. Do konca prvega polčasa so domači še nekoliko povišali prednost in rezultat polčasa je bil 13:10 za domače. Največ sta k rezultatu primogla Gerič, ki je v prvem polčasu dosegel 6 zadetkov, ter odlični vratar Krajnc. Kous je v 26. minuti obranil tudi 7-metrovko.

V začetku drugega je bila na igrišču samo ekipa Pomurja, ki so v 38. minuti povedli z 18:12. Sledilo je nekaj minut igre brez zadetkov, saj se do 44. minute razultat ni spremenil. Prednost 6. zadetkov so domači brez večjih težav držali do 57. minute, ko je domači trener Potočnjak dal priložnost igralcem, ki so v prvenstvu igrali nekoliko manj. Tako so ekipo v zadnjih minutah, ki je zadržala prednost, ter igrala z igralcem manj, sestavljali Zemljič, Podlunšek, Sapač, Raj, Kous in Petraš. V zadnji minuti je iz 7m s svojim zadnjim golov v karieri postavil Zemljič.

Pomembnost zadnje tekme, ter želja po zmagi v zadnjem krogu je ekipo Pomurja vodila do prepričljive zmage, kljub odsotnosti Mitje Kozelja. V ekipi se je čutil ekipni duh, ki je skozi celo tekmo spremljal ekipo do zmage. Nekoliko sta izstopala Krajnc z 19. obrambami, ter Gerič z 11. zadetki. Najboljši strelec ekipe Kreft je tokrat zadel 7-krat in v prvenstvu skupaj dosegel 169 zadetkov oz. povprečno točno 6,5 zadetka na tekmo. Ekipa se je z zmago povzpela na 8. mesto in z 12. zmagami, 14. porazi in 24. točkami končala prvenstvo. Z zmago se je ekipa Pomurja zahvalila gledalcem, ki se jih je tokrat zbralo nekaj več kot 80.

Sedemmetrovke: RK Pomurje 6/6, RD Alples Železniki 3/4

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RD Alples Železniki 4 minute

RK Pomurje: Krajnc Klemen 19 obramb, Kous Marko 2 obrambi, Gerič David 11, Kreft Robi 7, Petraš David 3, Legnar Nino 2, Kozelj Vasja 1, Ščavničar Jani 1, Gorjup Denis 1, Zemljič Jurij 1, Pintarič Aleš, Podlunšek Tine, Svetec Aleš, Sapač Boštjan, Raj Primož, Ferbežar Timotej

RD Alples Železniki: Pfajfar Primož 6, Damijan Alen 5, Kamenšek Jože 3, Bernik Miran 2, Žontar Anže 2, Prezelj Jaka 2, Rant Anže 1, ...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Rokomet Za konec prvenstva tretja zaporedna zmaga