Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Ko bo Gornja Radgona dobila novo dvorano bo še lažje

 

RK Arcont Radgona obeležil 60 letnico - Zvonko Benko novi častni član

RK Arcont - jubilejV minulih tednih in dnevih je Rokometni klub Arcont Radgona, z različnimi aktivnostmi obeležili visok jubilej, 60-letnico obstoja in uspešnega delovanja. Vrhunec praznovanja - svečana proslava, ki je potekala v prostorih OŠ Gornja Radgona, pa je med drugim bila namenjena zahvali vsem, ki so tako ali drugače v preteklosti pomagali klubu, ter podelitvi plaket, priznanj in nagrad. Na dobro obiskani prireditvi je aktualni predsednik kluba Sašo Rauter med drugim povedal, da je letošnje leto za radgonski rokomet posebno, saj praznuje častitljivi jubilej.

V teh šestih desetletjih je na in ob igrišču delovalo veliko ljubiteljev rokometa, ki so s svojim trudom, zavzetostjo in z ljubeznijo do te športne panoge poskrbeli, da lahko klub še danes deluje nemoteno. „60 let je doba ob kateri nas upravičeno obdajajo občutki pozitivizma in neizmernega ponosa. Ko se pogovarjam z začetniki radgonskega rokometa, mi povedo, da je to obdobje minilo zelo hitro, prehitro... V šestih desetletjih je na in ob igrišču bilo udejstvovanih veliko ljubiteljev rokometa, ki so s svojim trudom, zavzetostjo in ljubeznijo do te športne panoge poskrbeli, da lahko klub še danes deluje nemoteno. Mi smo dokaz, če je neka športna pot pravilno začrtana in se držimo tistih vrednot, ki so jedro naše notranje organiziranosti, je doseganje ciljev veliko lažje dosegati pri vsakodnevnih aktivnostih", je dejal Rauter.
Temeljno poslanstvo kluba je, da mladim omogočijo dostojne pogoje treniranja in igranja ter združevanje ljudi med katerimi se spletajo prijateljske vezi, s katerimi lažje premagujemo ovire do uspeha. „Filozofija kluba je, da je uspeh pomemben, ampak še bolj pomembni so odnosi, na katerih gojimo začrtano vizijo. Največja želja vseh nas ljubiteljev rokometa, ki smo kakorkoli povezani z RK Arcont Radgona je, da bi bila v bližnji prihodnosti zgrajena dvorana v Gornji Radgoni s katero bi še izboljšali kvaliteto in pogoje dela v klubu. Voditi klub, ki ima tako neprecenljivo zapuščino in globoko verjamem tudi prihodnost je velika čast, s tem pa tudi obveza, da bomo še naprej v našem prostoru imeli ugled in se bo o nas širil dober glas", je dejal predsednik kluba, ki je še enkrat izrazil največjo željo vseh ljubiteljev rokometa, da bi bila v bližnji prihodnosti v Gornji Radgoni zgrajena večnamenska dvorana.
Zato je radgonski župan Stanislav Rojko zagotovil, da bodo kmalu začeli z gradnjo dvorane, ob tem se je vsem, ki delujejo v klubu zahvalil za čas na in ob športnih igriščih. Rojko je dejal, da že imajo gradbeno dovoljenje in del denarja, dvorano pa naj bi začeli graditi v začetku leta 2020. „Iskrene čestitke za 60 let neutrudnega dela na področju športa v naši občini in tudi preko občinskih meja. Posebej izrekam zahvalo za vse prebite ure, dneve, tedne in leta na in ob športnih igriščih, ko ste in upam, da boste tudi v bodoče, vsi ljubitelji rokometa in športa nasploh, prispevali k temu, da se v severovzhodnem delu Slovenije igra kvaliteten rokomet, da naši mladi igralci lahko najdejo perspektivo tudi v domačem klubu, doma ob svojem ognjišču. Ob tem ne gre spregledati dejstva, da je aktivno športno življenje največkrat pogoj za uspešne ljudi na več področjih ne le športnih. Športna samozavest se skoraj zagotovo odraža tudi na samozavesti pri sprejemanju pomembnih življenjskih odločitev, naj bo to poslovno ali zasebno. Opoj športa je bistveno bolj sladek kot opoj alkohola ali drog. Opoj prijateljstva, ki se je v letih športnega udejstvovanja oblikoval v rokometnem klubu v Gornji Radgoni, pa je nekaj, kar imajo samo tisti, ki so bili blizu. Gojenje športnega duha, generacijo za generacijo, gojenje medsebojnih prijateljskih odnosov, ki so pogosto prerasli v še tesnejše stike", je med drugim povedal župan Rojko, ki je radgonskim rokometašem zaželel, da bi vsaka žoga, ki bo šla iz njihovih rok, zadela cilj.
Branko Kurbus, dolgoletni predsednik uprave Arcont d.d., največjega evropskega proizvajalca bivalnih kontejnerjev, saj jih dnevno naredijo 70 kosov in predstavljajo del uspešnega avstrijskega koncerna Walter Group z Dunaja, je izrazil zadovoljstvo, da lahko pomagajo domačim rokometašem. „Kljub tuji lasti ostajamo domače podjetje, sploh kar se tiče podpore lokalnim društev in okolju. Za podporo rokometu se je na nas pred dvajsetimi leti obrnil Brane Klun. Naša filozofija je, da podpiramo v širši okolici dejavnosti kulture, gasilcev in športa ter pomagamo v humanitarnih akcijah pomoči potrebnim. Vsako leto se z vami veselimo vaših uspehov. Še posebej pa nas veseli, da uspete k treniranju rokometa pritegniti toliko mladih in jim tudi na tak način priučite zdrav tekmovalni duh, vztrajnost, disciplino, timsko delo in pripadnost. Vodenje skupin ljudi je zahtevna naloga tako v podjetju kot v športu in prepričan sem, da športno udejstvovanje mladim prinese kompetence in samozavest, ki jim bo dobro služila tudi kasneje. Zato vam ob tem izrekam vse pohvale. V Arcontu smo ponosni, da smo lahko kot sponzor del te zgodbe", je dejal Kurbus, ki jim je zaželel še nadaljnjo energijo za delo z mladimi.
Nekdanji igralec, trener, tajnik in častni član kluba Brane Klun je po kronologiji radgonskega rokometa od začetkov leta 1956 dalje omenil tudi memorialne turnirje v spomin na nekdanjega vratarja Mateja Klopčiča, nanizal uspehe mlajših generacij in nekdanjih igralk in se zahvalil predsedniku uprave Arcont d. d. Branku Kurbusu, ki je že 20 let sponzor kluba. Kurbus in generalni sekretar Rokometne zveze Slovenije (RZS) Goran Cvijić sta klubu zaželela svetlo prihodnost. Cvijić je obljubil, da bo v novi radgonski dvorani eno uvodnih tekem odigrala tudi slovenska članska reprezentanca.
Za zasluge v šestdesetletnem časovnem obdobju sta Rauter in Klun igralcem, funkcionarjem, družbam, sponzorjem in novinarjem podelila zahvale, plakete, nekdanjemu igralcu, trenerju in predsedniku kluba Zvonetu Benku pa naziv častnega člana. Zlate plakete za 25 let aktivnosti so dobili: Davorin Hojs, Niko Klun, Branko Kurbus, Milan Kuzmič in Peter Trbuc. Srebrne plakete za 15 let dela so prejeli: Roman Bratkovič, Robert Breznik, Franc Jeklar, Luka Klun, Marko Pintarič, Sašo Rauter, Borut Vereš, Darko Zorko in Boštjan Zorko. Bronaste plakete za desetletno aktivnost so dobili: Blaž Bratkovič, Jure Kocbek, Andreja Pintarič in Breda Žunič: Pisna priznanja in zahvale so dobili: Milan Kurbus, Tonček Mlinarič, Andrej Husar, Zvone Benko, Konrad Niderl, Sašo Rauter, Robert Črnčec, Franc Fajfar, Damir Hribar, Branko Klun, Boštjan Zorko, Maja Žinkovič, Matej Žinkovič, Aljaž Žunič, Matevž Žunič, občini Gornja Radgona in Sv. Jurij ob Ščavnici, OŠ Gornja Radgona, OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, Arcont d.d., Radenska d.o.o., Avto Müler, Robert Müler s.p., Avtobusni prevozi in turistična agencija Dejan Dvoršak s.p., Dosor d.o.o., Čeplak vulkanizerstvo d.o.o., Medicop d.o.o., Radgonske gorice d.o.o., Reflex d.o.o. in Var d.o.o. Ob jubileju so podelili tudi tri pisne zahvale pomurskim novinarjem, ki so jih dobili Tonček Gider, Dani Mauko in Oste Bakal.
Tukaj še posebej kaže omeniti novega člana kluba Zvoneta Benka, ki se je že kot osnovnošolec zaljubil v rokomet. V šestem razredu osnovne šole se je priključil treningom mlajših selekcij. Prvi večji uspeh je dosegel že naslednje leto, ko se je s šolsko ekipo ŠŠD Mejnik uvrstil na finale republiškega tekmovanja osnovnih šol. Na finalnem turnirju, ki je potekal na zunanjem igrišču Kodeljevo v Ljubljani, se je skupaj s soigralci veselil srebrne medalje. Njegova igralska kariera v RK Radgona je trajala od leta 1974 pa vse do sezone 1990/91, ko je zaključil z aktivnim igranjem. V svoji karieri je oblekel tudi dres RK Polet iz Murske Sobote. Tudi po zaključku aktivnega igranja je ostal zvest klubu. Izobrazil se je za trenerja ter se posvetil delu z mladimi rokometaši, kasneje pa prevzel tudi vodenje članske ekipe. Leta 1998 je bil imenovan za predsednika kluba in še isto leto (14.10.1998) v tej vlogi podpisal pogodbo o sodelovanju med RK Radgona in Arcont d.d.. Od takrat klub s ponosom nosi ime RK Arcont Radgona. Funkcijo predsednika kluba je opravljal do leta 2008. Po koncu vodenja kluba je bil kot podpredsednik še tri sezone član predsedstva kluba. Nato se je ponovno preselil v trenerske vode, kjer je vodil različne selekcije v klubu...
Prireditev, ki jo je vodila moderatorka, pedagoginja, mentorica, športnica in ravnateljica OŠ Mala Nedelja, Breda Žunič, sta glasbeno obogatila Tamburaška skupina KD Peter Dajnko Črešnjevci in Martin Šijanec z igranjem na harmoniko. Ob jubileju je izšel tudi obsežen bilten, ki so ga uredili Brane Klun, Niko Klun (uspešni igralec, trener in aktualni tajnik kluba) in Breda Žunič, ki je poskrbela za lektoriranje. Po končani uradni prireditvi pa je v šolski jedilnici sledilo še druženje ob dobrotah pripravljenih v radenskem Dosorju.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Rokomet Ko bo Gornja Radgona dobila novo dvorano bo še lažje