Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Katica in Peter Leopold sta obhajala zlati pir

Zlata poroka LeopoldV mesecu decembru, ko je nekako največ takšnih in drugačnih praznovanj, sta poseben dogodek obeležila tudi Katica in Peter Leopold iz Svete Trojice v Slovenskih goricah. V krogu domačih in prijateljev sta namreč praznovala zlato poroko, svojo 50 letno zakonsko zvestobo sta potrdila s civilnim in cerkvenim obredom. Prvega je v domači samostanski kleti opravil župan občine Sv. Trojica David Klobasa, njuno življenjsko zgodbo pa je predstavila Barbara Cvetko Škrlec. Ob tej priliki jima je župan čestital, ter izročil darilo in spominsko listino. Slavje je pesmijo: »Ne bodi kot drugi«, polepšala njuna vnukinja Ines Leopold.

Iz samostanske kleti v bližnjo cerkev

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Sejem "Popolna poroka" je že osmič odprl svoja vrata

 

V Radencih je potekal VIII. sejem „Popolna poroka", kjer so ponujali vrsto idej za organizacijo poroke, potrebno je najti le ženina in nevesto

Popolna poroka 2015Radenci – Konec minulega tedna, od petka do nedelje je v hotelu Radin v Radencih potekal zelo odmeven, tradicionalni sejem „Popolna Poroka 2015", ki sta ga osmo leto zapored pripravila Zdravilišče Radenci in agencija Wind iz Murske Sobote. Na letošnjem sejmu se je predstavilo 15 slovenskih in avstrijskih razstavljavcev s ponudbo storitev in produktov za pripravo sanjske poroke. S tem sta organizatorja v sodelovanju z razstavljavci, predvsem parom, bodočim mladoporočencem, na enem mestu predstavila nove trende in jim osebno svetovala pri načrtovanju in izvedbi poroke.

Na letošnjem osmem tridnevnem sejmu Popolna Poroka, ki je potekal v celotni avli pred kongresno dvorano hotela Radin v Zdravilišču Radenci, so se predstavili saloni poročnih oblek, zlatarji, fotografi, ponudniki poročnih tort in slaščic, gostinci, zlatarji, dekoraterji, ponudniki penin ter mnogi drugi, ki imajo kaj ponuditi ob nepozabnem življenjskem dogodku. Med obiskovalci je bilo največ parov, ki se v bližnji ali daljni prihodnosti nameravajo poročiti. Kot poslastica letošnjega poročnega sejma Popolna Poroka je bila privlačna modna revija, ki je v soboto, 31. januarja, potekala v avli hotela Izvir v Radencih. Po modni pisti se je v vlogi moderatorke in bodoče neveste sprehodila Miša Margan, izvirna predstavitev sodelujočih pa je potekala v organizaciji VV ART, Vesna Vitrih. Dogodek je zaznamovala predvsem modna revija ženskih poročnih in večernih oblek ter modnih dodatkov poročne agencije Goga iz Maribora. Prikazane kreacije na modni reviji so številne obiskovalce od blizu in daleč, več kot navdušile. S svojim božanskim glasom se je predstavila pevka Maja Založnik, med bodočimi nevestami pa se je prav nagajivo smukal Damjan Murko.

...na modni reviji tudi Maja Založnik, Miša Margan, Damjan Murko...

Na modni reviji, v organizaciji VV ART, so manekenke Pia Sara - Odlag, Aida Muratović, Tjaša Nedeljko ter najmlajša Kiara Vild, predstavile poročne in večerne obleke ter dodatke poročnega salona Goga iz Maribora. Modno revijo je letos povezovala sanjska ženska, sveža zaročenka in bodoča nevesta Miša Margan, ki je ob tej priložnosti tudi napovedala, da se bo v kratkem poročila s svojim izbrancem (v bližini Radencev op.p.). Več podrobnosti pa ni hotela izdati. Manekenke so blestele v prikazanih prekrasnih poročnih kreacijah in dodatkih. Za slavnostne modne pričeske in make up je poskrbel Sergej Grosman, ki svoje izkušnje in znanje že vrsto let nabira s sodelovanjem na največjih modnih revijah po svetu.
Kot rečeno je letos sodelovalo 15 razstavljavcev iz Slovenije in Avstrije: Agencija Wind, Zdravilišče Radenci, Baloni Avgustino , Zlatarstvo Gajšek, Zlatarstvo Tkalec, Poročna agencija Goga, Hotel Diana Murska Sobota, MT Studio, Terme 3000 – Moravske Toplice, Hufnagl, Zlatarstvo Tofant, TaVeseliDan, Dvorec Jeruzalem, Poročna fotografija fotolens.si, ter Poročna Kamrica.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Sejem Sejem "Popolna poroka" je že osmič odprl svoja vrata