Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Pomladni sejem 2015

 

Kooperacijsko srečanje Meet4business

Pomladni sejem 201527. marca 2015 bo Pomladni sejem gradbeništva, energetike, komunale in obrti z 2. Mednarodnim sejmom trajnostnih tehnologij in zelenega življenjskega sloga GREEN povezalo kooperacijsko srečanje MEET4BUSINESS, ki ga organizira Mariborska razvojna agencija / Evropska podjetniška mreža (EEN) v sodelovanju z Inštitutom Jožef Stefan in drugimi tujimi partnerji iz EEN mreže. To bo podjetjem, obrtnikom in zainteresiranim posameznikom ponudilo odlično priložnost za navezovanje stikov in izmenjavo izkušenj s potencialnimi poslovnimi partnerji iz Evropskih držav. Program omogoča na podlagi vnaprej izbranih srečanj individualne sestanke s potencialnimi partnerji. Udeležba bo za obiskovalce sejma brezplačna.

Pomladni sejem in sejem GREEN bosta od 26. do 29. marca 2015 na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni gradila čisto, obnovljivo in podjetno prihodnost s povezovanjem gradbeništva, energetike, komunale in obrti ter trajnostnih tehnologij, ki so nepogrešljivi za uspešni razvoj gospodarstva in družbe.

Sejem gradbeništva MEGRA, ki se razvija v Gornji Radgoni že več kot 30 let, bo ponujal znanje, orodja, mehanizacijo in materiale za smotrno gradnjo novih in obnovo obstoječih stavb.

Mladi na sejmu MEGRA

Mladi se bodo na sejmu seznanili z graditeljskimi poklici, obrtniškimi spretnostmi in zaposlitvenimi priložnostmi.

Območne obrtno podjetniške zbornice Pomurja pripravljajo Obrtno ulico, na kateri bodo v živo predstavljali spretnosti in znanja deficitarnih obrtnih poklicev in k izobraževanju za te poklice vabile osnovnošolsko mladino. Ta bo obiskala sejem ob sodelovanju Zavoda za zaposlovanje Slovenije in območne izpostave Murska Sobota.

Ob obrtnikih se bodo predstavile srednje šole s področja gradbeništva, obrti in varovanja okolja, ki predstavljajo svoje izobraževalne programe in spretnosti dijakov. Z njimi in s tekmovanji v graditeljskih spretnostih bodo navduševale učence končnih razredov osnovne šole za izobraževanje za poklice, ki jih Slovenija in njeno gospodarstvo najbolj potrebuje.

K nadaljevanju izobraževanja za poklice v gospodarstvu pa so s pestrim sejemskih dogajanjem vabljeni tudi srednješolci. Na razstavnih prostorih visokošolskih in univerzitetnih izobraževalnih ustanov z živimi predstavitvami sodelujejo študentje in profesorji, od katerih lahko dobijo dijaki verodostojno in osebno informacijo o izbiri perspektivnega študija.

Zeleno obarvane dosežke profesorjev in študentov bo v sodelovanju s srednjimi šolami lesarske usmeritve na razstavi Čar lesa predstavila Biotehniška fakulteta, oddelek za lesarstvo.

Sejem energetike ENGRA bo pospeševal uvajanje obnovljivih virov energije in energetsko varčevanje.

Obiskovalcem bodo na voljo vsakodnevna brezplačna gradbena, energetska, komunalna in investicijska svetovanja v organizaciji Gradbenega inštituta ZRMK in energetskega svetovanja ENSVET.

Sejem komunale, urejanja okolje in ekologije KOGRA bo širil zeleno infrastrukturo, varoval in saniral okolje ter ščitil pravico do pitne vode.

Spremljal ga bo strokovni posvet z aktualno tematiko s področja komunale.

Pomurski obrtno-podjetniški sejem POS bo krepil pomen izmenjave obrtniškega znanja ter pametne specializacije v obrtništvu.

Sočasni sejem trajnostnih tehnologij in zelenega življenjskega sloga GREEN bo povezal inovativne snovalce, ponudnike, gospodarske družbe, znanstvene institucije, vladne in nevladne ustanove ter uporabnike človeku, družbi in naravi prijaznih tehnologij, znanja, izdelkov in storitev.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Sejem Pomladni sejem 2015