Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Mateja kraljica, Dijana princesa

 

Slovenski čebelarji z novima medenima kronanima glavama

Medena kraljica 2016V okviru 54. mednarodnega kmetijsko-živilskega sejma AGRA v Gornji Radgoni so kronali tretjo Medeno kraljico Slovenije. Kmetijski minister mag. Dejan Židan in predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč sta krono nadela Mateji Šoštarič iz Lukavcev v občini Križevci pri Ljutomeru, ki je tako nasledila Mojco Čerpnjak iz Peskovcev. Prvič pa so razglasili tudi medeno princeso, in sicer Dijano Božič iz Maribora, ki bo kraljici tudi zaradi natrpanega urnika, povezanega tudi z razglasitvijo svetovnega dne čebel, pomagala pri vseh obveznostih.

Kot je dejala vodja strokovne žirije za izbor Medene kraljice Tanja Verhovnik sta se obe kandidatki, ki sta se potegovali za naziv Medena kraljica Slovenije, izkazali s čebelarskim znanjem ter ljubeznijo do narave in čebel. S tesnim izidom 655 točk proti 647 točk je zmagala Šoštaričeva, katero je na prestol ponesel njen odličen komunikativni nastop in spretnost retorike. „Prav obe izbranki verjameta in zaupata v slovensko čebelarstvo in slovenski med ter sta si za svoj mandat zadali cilj osveščanja o prednosti lokalno pridelanega medu, promocijo in širitev čebelarstva," je povedala Verhovnikova.
Projekt Medena kraljica Slovenije so sicer omogočili: Društvo Medena kraljica Slovenije, Čebelarska zveza društev Pomurja, Čebelarska zveza Slovenije, Čebelarska zveza društev Maribor, Občine Pomurja, Foto Tone, Modni atelje Kolenko, Verus d.o.o., Krim d.o.o., Avto Rajh, ki že tretjič skrbi za prevoz medene kraljice, in Pomurski sejem. Nakit in lento, ki ju nosi Medena kraljica Slovenije, krasijo čudovite klekljane čipke, ki so jih prav za ta namen ustvarile in podarile klekljarice iz Pomurja.
Ob dnevu čebelarstva na letošnjem sejmu AGRA so bila podeljena tudi priznanja 14. ocenjevanja medu z mednarodno udeležbo. Na ocenjevanju v Gornji Radgoni je sodelovalo 48 čebelarjev z 69 vzorci medu iz Slovenije, Hrvaške, Slovaške in Madžarske. Ob prisotnosti kmetijskega ministra mag. Židana, predsednika Čebelarske zveze Noča in članice strokovne komisije mag. Lidije Matavž, je priznanja podeljeval predsednik uprave Pomurskega sejma Janez Erjavec. Prvaki vrst so proizvajalci medu: Krešimir Stjepan Črnila – Maruševac na Hrvaškem (akacijev med), Jože Kramberger – Spodnji Ivanjci (cvetlični med) in Jožef Knez – Radlje ob Dravi (gozdni med). Gozdni med čebelarja Jožefa Kneza iz Radelj ob Dravi je prejel naziv Šampion.
Sicer pa so vsi govorci na slovesnosti, podobno tudi minister mag. Dejan Židan, pohvalili dobro sodelovanje s čebelarji. Židan je tudi izpostavil, da jih tematika čebel združuje ne glede na politično pripadnost. „Sem minister za kmetijstvo, sem pa tudi politik; vendar kadar se pogovarjamo o čebelarstvu in projektih v čebelarstvu, smo vsi samo Slovenci", je dejal minister in dodal, da v čebelarstvu ni ovir in razlik pri sodelovanju ter da na tem področju nastopamo enotno kot Slovenci. V Gornji Radgoni so spregovorili tudi na temo projekta »svetovni dan čebel«, kjer so izpostavili pomen čebelarstva, podrobneje pa so opisali pretekle aktivnosti v povezavi s projektom za razglasitev 20. maja za svetovni dan čebel pri Združenih narodih ter prihodnje tehnične naloge, ki še čakajo Slovenijo za dosego tega cilja. Dogodek je bil zelo dobro obiskan.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Sejem Mateja kraljica, Dijana princesa