Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Komu nagrada Stanka Čurina za najbolje ocenjeno vino?

 

Začelo se je 45. ocenjevanje „Vino Slovenija Gornja Radgona 2019" in ITC – International Traminer Challenge

Ocenjevanje vinaS krajšo slovesnostjo se je na Pomurskem sejmišču v Gornji Radgoni pričela Slovenska vinska olimpijada, kot poznavalci radi poimenujejo ocenjevanje „Vino Slovenija Gornja Radgona". Prisotne sta pozdravila predsednik uprave Pomurskega sejma Janez Erjavec, ki je med drugim predstavil zgodovino tega velikega ocenjevanja vin, ter Vinska kraljica Slovenije, domačinka iz Gornje Radgone, Meta Frangež. Način ocenjevanja pa je predstavil predsednik ocenjevanja, prof. dr. Mojmir Wondra. Letošnje ocenjevanje, ki slavi svojo 45. obletnico, mineva s kar dvema novostima, in sicer: z nagrado Stanka Čurina za najbolje ocenjeno vino sploh ter z novim mednarodnim ocenjevanjem vin sorte traminec, ITC - International Tramin Challenge.

Nobena od novosti ne preseneča, saj je Čurin slovenska vinska legenda, kralj vin traminec pa izvira prav iz Radgonsko – Kapelskih goric. V štirih dneh bo za kakovostno ocenjevanje poskrbela ekipa vrhunskih strokovnjakov - enologov v mednarodni zasedbi, ki bo strokovno objektivno in popolnoma anonimno ocenila preko 697 vzorcev vin iz Slovenije in tujine. Vzporedno pa poteka tudi 9. mednarodno ocenjevanje bio vin.
Vina ocenjujejo štiri strokovne komisije, kjer je predsednik celotnega ocenjevanja in ene posamične komisije, prof. dr. Mojmir Wondra. Ostale tri komisije pa vodijo dr. Miran Vodopivec, mag. Anton Vodovnik in Iztok Klenar, tajnik ocenjevanja pa je Ernest Novak. Člani komisij so: Alojz Filipič, Boštjan Zidar, Danilo Steyer, Darinko Ribolica, mag. Darja Zemljič, Dušan Brejc, Ivan Mijošek, Ivana Rendulić Jelušić, Janja Klanjčar Žajdela, Jure Štalcar, mag. Janez Valdhuber, Majda Brdnik, Marijan Čižmešija, Marko Benčina, Martin Palz, Mitja Herga, Nika Gregorič, Simona Hauptman, Tadeja Vodovnik Plevnik in Werner Luttenberger. Priznanja Vino Slovenija, so postala v 45 letih načrtnega razvoja ocenjevanja sinonim za objektivno izmerjeno odličnost. Vinskim ljubiteljem, trgovcem in gostincem pomenijo verodostojen katalog vinske kakovosti, pridelovalcem pa usmeritev za še boljše nadaljevanje dela in oblikovanje poštene tržne cene.
Ocenjevalne komisije podeljujejo ob srebrnih, zlatih in velikih zlatih medaljah Šampionske nazive v kategorijah klasično pridelanih vin, trajnostno pridelanih vin in vin s priznanim tradicionalnim poimenovanjem.  Odličnost slovenskih regionalnih posebnosti podčrtujejo priznanja Prvaki vinskih turističnih cest. Z naslovom Vinar leta bo nagrajen vinar, ki na ocenjevanju prejme največje število najvišjih priznanj. Prestižnim priznanjem pa se letos pridružujejo še omenjena Nagrada Stanka Čurina za najbolje ocenjeno vino ocenjevanja, ne glede na kategorijo, ter priznanja za najboljša vina sorte traminec, kjer ocenjujejo 40 vzorcev slovenskih in tujih tramincev. Prva in najboljša priložnost za promocijo nagrajenih vin bo 57. Mednarodni kmetijsko-živilski sejem AGRA od 24. do 29. avgusta v Gornji Radgoni. Ljubiteljska in strokovna javnost bo lahko najboljša vina poskusila na odprtih ter na tematskih, strokovno vodenih degustacijah v Vinskem hramu, v družbi Vinske kraljice Slovenije 2019, Mete Frangež. Najboljši traminci ocenjevanja International Tramin Challenge bodo predstavljeni tudi na 10. Salonu traminec (26.8.), ki bo uvod v Dan vinogradnikov in vinarjev sejma AGRA v torek, 27. avgusta.
Rezultate 45. ocenjevanja Vino Slovenija Gornja Radgona, ocenjevanja tramincev ITC - International Tramin Challenge ter bio vin bodo predstavili na novinarski konferenci, ki bo v četrtek, 25. julija ob 11. uri v prostorih Pomurskega sejma v Gornji Radgoni.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Sejem Komu nagrada Stanka Čurina za najbolje ocenjeno vino?