Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Pri fantih Šratovci, pri dekletih Bodončanke

 

V Strukovcih so pripravili 2. nočno gasilsko tekmovanje v Strukovcih

Tekmovanje StrukovciNajstarejše prostovoljno gasilsko društvo v občini Puconci in okolici ter eno najstarejših v Pomurju sploh, PGD Strukovci, ki uspešno deluje že 126 let, je minuli konec tedna, na nogometnem igrišču v Strukovcih pripravilo II. nočno gasilsko tekmovanje. Tekmovanja, ki je pritegnilo na stotine obiskovalcev, željnih druženja in zabave, iz širšega prekmurskega območja, se je udeležilo 22 gasilskih ekip – desetin, vse od Lendave do Pohorja.

Šlo je za eno največjih tovrstnih tekmovanj, ki je bilo tudi izjemno močno, saj je sodelovalo najmanj šest ekip, ki so se uvrstile na državno prvenstvo. Tekmovalo je 19 ekip članov in tri ekipe članic, pomerili pa so se v vaji z motorno brizgalno in metom torbice v začrtan krog. Pri članih so slavili gasilci PGD Šratovci (lani je najboljše bilo PGD Korovci), pri članicah pa so uspeh iz lanskega leta ponovile tekmovalke PGD Bodonci, ki so tako drugič zapovrstjo osvojile prehodni pokal organizatorja. Samo tekmovanje se je sicer lahko začelo šele po uradnem „postrojavanju", dvigu gasilske zastave, odigrani domači himni, ter pozdravnih nagovorih predsednika PGD Strukovci Saša Pavlinjeka ter poveljnika Gasilske zveze Puconci, Franca Barbariča.
Sicer z začetkom maja se je tudi v Pomurju začela poletna sezona gasilskih tekmovanj, in med prvimi letos je v Strukovcih, kjer pri organizaciji tovrstnih dogodkov sodeluje praktično cela vas in ne le gasilci, potekalo drugo, izjemno zanimivo nočno tekmovanje, katero je tudi zaradi lepega in relativno toplega vremena obiskalo veliko domačinov in prebivalcev iz okoliških vasi. Slednji so lahko v družbi svojcev, znancev in prijateljev, uživali ob dobri kulinariki in pijači, še posebej ob glasbenih zvokih priljubljene skupine Blue planet, ki so jih razveseljevali vse do nedeljskih jutranjih ur. Ob vsem tem je bil ponosen tudi Saša Pavlinjek, predsednik PGD Strukovci, ki v vasi z manj kot 200 prebivalci, šteje nad 100 članic in članov. „Lepo je delati s takšnimi požrtvovalnimi članicami in člani, ki so vedno pripravljeni na pomoč in sodelovanje. Poleg, da se nenehno usposabljamo in izobražujemo, ter skrbimo za opremo, in pripravljamo naše tekmovanje, v našem društvu imamo tudi moško in žensko ekipo, ki uspešno nastopajo na tekmovanjih v ožji in širši okolici, kjer dosegajo odlične rezultate", nam je povedal Pavlinjek, ki je izrazil zadovoljstvo, da jih je, kot eno najstarejših društev v Pomurju, obiskala tudi obrambna ministrica Andreja Katič. Prav tako so v PGD Strukovci zadovoljni, da jim ni potrebno pogosto sodelovati pri gašenju požarov ali kakšnih drugih nesrečah. Sami namreč že nekaj let niso uradno posredovali, tako da sodelujejo le na vajah, kar jih tudi veseli.
Končni vrstni red, člani: 1. PGD Šratovci 458,9 točke; 1. PGD Sovjak 449,8; 3. PGD Sveti Jurij 448,3; 4. PGD Bodonci 448,2; 5. PGD Žižki 445,2; 6. PGD Ropoča 444,9; 7. PGD Korovic 442,3; 8. PGD Motovilci 426,0; 9. PGD Pertoča 424,8; 10. PGD Oplotnica 421,1 itd.; Članice: 1. PGD Bodonci 430,6; 2. PGD Šmartno na Pohorju 425,7; 3. PGD Sovjak 410,1.
Najboljši čas vaje z motorno brizgalno so dosegli tekmovalci PGD Žižki (38,8 sekunde) ter tekmovalke PGD Šmartno na Pohorju (46,3).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Tekmovanja Pri fantih Šratovci, pri dekletih Bodončanke