Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Renski rizling, chardonnay, traminec...

 

Vina P&F Jeruzalem Ormož osvojila še 14 medalj na vinskih tekmovanjih doma in po svetu

Nagrajena vinaV največjem slovenskem vinogradniško vinarskem podjetju P&F Jeruzalem Ormož, kjer obdelujejo 650 hektarjev vinogradov in pridelajo kar 5 milijonov litrov vina, so tudi v minulem obdobju bili zelo uspešni na mednarodnih in domačih ocenjevanjih vin. Tako je kar pet steklenic vinske kleti P&F Jeruzalem Ormož je bilo nagrajenih na največjem in najvplivnejšem vinskem tekmovanju na svetu The World Wine Awards Decanter (DWWA), ki je znano predvsem po strogih kriterijih ocenjevanja. V rekordni konkurenci več kot 15.000 različnih vin iz 46 držav je komisija iz več kot 200 priznanih vrhunskih degustatorjev letos s srebrno medaljo nagradila tudi vina Jeruzalem Ormož Renski rizling 2013, Gomila Exceptional Chardonnay 2013 in Gomila Traminec (izbor) 2011. Bronasto medaljo je dobil Puklavec&friends Sauvignon Blanc 2013, pohvalo pa Gomila Exceptional Sauvignon Blanc 2012.

Tekmovanje DWWA si je mednarodno občudovanje ljubiteljev vina po vsem svetu pridobilo z zagotavljanjem celovitih in avtoritativnih vinskih priporočil, ki so pomembna tudi za najbolj izkušene na tem področju. Prijavljena vina vsako leto oceni več kot 200 vrhunskih strokovnjakov, poznavalcev vin in sommelierjev, piscev, kupcev in pomembnih članov vinarstva, ki individualno skrbno preizkusijo vsako steklenico, po skupni konzultaciji in dodatnih testih pa najboljša vina nagradijo z medaljami Decanter. Steven Spurrier, predsednik DWWA, pravi: "Nalepka Decanter na vinu potrošnikom po celem svetu govori, da je to vino prestalo ultimativni test naših sodnikov."
Še šest vin P&F Jeruzalem Ormož je bilo z bronastimi nagradami nagrajenih tudi na prestižnem mednarodnem tekmovanju International Wine and Spirit Competition (IWSC): Puklavec&friends Sauvignon&Sivi pinot 2013, Puklavec&friends Sauvignon&Furmint 2013, Jeruzalem Ormož Traminec auslese 2011, Gomila Exceptional Sauvignon 2012, Gomila Exceptional Sauvignon 2013 in Tesco Finest* Sauvignon&Furmint 2012. Tekmovanje IWSC je bilo osnovano pred 45 leti kot prvo te vrste na svetu. Pijače morajo, preden so razvrščene, prestati strogo in strokovno dvostopenjsko ocenjevanje slepe degustacije ter vrsto podrobnih kemijskih in mikrobioloških analiz.
Štiri vina vinske kleti P&F Jeruzalem Ormož so osvojila tudi zlate medalje, in sicer na 56. mednarodnem ocenjevanju vin Vino Ljubljana. To s: Sauvignon Gomila Single Vineyard Selection 2013, Šipon Gomila Single Vineyard Selection 2011, Laški rizling Gomila Single Vineyard Selection (ledeno vino) 2009 in Traminec Gomila Single Vineyard Selection (izbor) 2011. Sicer pa so vina P&F Jeruzalem Ormož letos že osvojila tudi druge prestižne nagrade na svetovnih in domačih izborih. Na priznanem bruseljskem tekmovanju Concours Mondial je Sauvignon&Sivi pinot 2013 (Puklavec&friends) osvojil zlato medaljo, Sivi pinot 2013 in Renski rizling 2013 (Jeruzalem Ormož) ter Cabernet Sauvignon&Merlot 2013 (Puklavec&friends) pa srebrne medalje. Jeruzalem Ormož Sauvignon 2013 je tretje mesto osvojil tudi v Pragi, in sicer na češkem tekmovanju Golden Cup of the Fair Wine&Delicacies 2014...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Vinarstvo Renski rizling, chardonnay, traminec...