Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Lani posajene trte odlično napredujejo!

 

Največji slovenski vinar, P&F Jeruzalem Ormož z znanimi Slovenci poskrbel za rez trt v lani zasajenem vinogradu

Rez trte JeruzalemIzjemno prijetno in veselo je bilo na letošnje Gregorjevo, ko se ptički ženijo, na prleških vinorodnih hribčkih okrog Jeruzalema. Čeprav je bil veter dokaj močen in tudi mrzel, dobrega vzdušja ni moglo nič pokvariti dobri stotini ljubiteljev vina in gostov od blizu in daleč. Največja slovenske vinogradniško-vinarska družba P&F Jeruzalem Ormož je namreč na terasah vinograda pri zidanici Malek priredil dogodek ob rezu vinske trte. V lanskem letu so namreč v družbi številnih predstavnikov podjetij, okoliških županov in znanih Slovencev ob zgodovinski obnovi vinograda zasadili več kot 31.000 trt sorte šipon. Po slabem letu dni je bil tako čas za drugi najpomembnejši korak v vinogradu – torej rez vinske trte, kot je poudaril Mitja Herga, direktor našega največjega vinarja P&F Jeruzalem Ormož. Obenem je napovedal, da naslednje leto že sledi prva trgatev in kmalu prvi mošt. P&F Jeruzalem Ormož je na dogodku predstavil tudi nov projekt v sodelovanju z Biotehniškim izobraževalnim centrom Ljubljana, kateremu so v izobraževalne namene ponudili prostor v vinogradu in svoje bogato znanje.

V lani zasajenem vinogradu našega največjega vinarja P&F Jeruzalem Ormož, pri slikoviti zidanici Malek, je bilo letos spet živahno, saj je potekal rez vinske trte. Kot je goste nagovoril Mitja Herga, direktor P&F Jeruzalem Ormož, »sodi rez vinske trte med najpomembnejša opravila, saj s tem uravnavamo rodnost in kvaliteto grozdja, trto vzpodbujamo ali zaviramo v rasti in vplivamo na njeno življenjsko dobo. Le pravilen rez omogoča uspešno nadaljnje delo v vinogradu«. Dogodku so se pridružili številni znani Slovenci, okoliški župani in predstavniki podjetij, ki so svojo trto sorte šipon zasadili lani in s tem prispevali k zgodovinski javni obnovi vinograda. Ta se lahko pohvali s kar 31.000 trtami, kar vinograd postavlja med največje pri nas.
Da je rez trt potekal tako kot mora, so poskrbeli mentorji v vinogradih – ključno je namreč, da se rez opravi strokovno. Mitja Herga, direktor podjetja P&F Jeruzalem Ormož, je ob koncu obrezovanja trt ocenil opravljeno delo kot odlično in že napovedal prvo trgatev. S pomočjo vztrajne in skrbne nege strokovnjakov P&F Jeruzalem Ormož, trte namreč lepo uspevajo in naslednje leto se že obeta prva trgatev, nato pa tudi prvi mošt. Ob letošnjem rezu trt je P&F Jeruzalem Ormož predstavil tudi nov projekt »Od trte do vina«. Gre za dolgoročno sodelovanje z Biotehniškim izobraževalnim centrom Ljubljana, ki temelji na enoletnem programu izobraževanja oziroma mentorstva študentom Biotehniškega izobraževalnega centra. Namen sodelovanja je popeljati mlade po celoviti poti pridelave vina, torej »od zasaditve trte, do vina v steklenici«. Vsako leto se bodo posvetili drugi sorti, najpomembneje pa je, da bodo študenti po končanem programu prišli do »svojega« vina, ki bo na voljo tudi na trgu.
Dogodek ob rezu trt je pospremila tudi letošnja Slovenska vinska kraljica Sandra Vučko, ki je za svoje uradno vino izbrala prav lokalni ponos Prlekije – šipon iz najboljše lege Gomila, ki ga prideluje prav podjetje P&F Jeruzalem Ormož. V njeni družbi pa sta za dobro razpoloženje skrbela še povezovalec dogodka in priljubljen radijski voditelj Miha Deželak ter znana pevka Rebeka Dremelj. Oba sta, tako kot vsi ostali gostje, seveda poskrbela tudi za rez svoje trte. Za deset trt Slovenskih novic, ki odlično napredujejo, pa sta poleg avtorja članka, Osteja Bakala, poskrbela še omenjena Slovenska vinska kraljica, Sandra Vučko (pomagala ji je tudi njena predhodnica iz leta 2014, Primorka Špela Štokelj) ter eden najbolj znanih Prlekov (predsednik Republike Prlekija, predsednik Društva Janez Puh, predsednik Künštnih Prlekov¨, glasbenik, mentor na minuli Kmetiji, rokodelec, vinogradnik, gostilničar..." Milan Belec.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Vinarstvo Lani posajene trte odlično napredujejo!