Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Pet prvih mest za "Prekmurski špricer 2015"

 

Med 46 vzorci vina, ki zalagajo 94 gostinskih lokalov, so ocenili kje točijo najboljši prekmurski špricer! Najboljši med najboljšimi je „Pri Martinu" v Selu

Prekmurski špricerZadnji majski vikend je v hotelu Zvezda v Murski Soboti potekalo ocenjevanje „Prekmurskih špricerjev 2015" (na Štajerskem rečejo: špricar, uradno slovensko pa naj bi bil brizganec, op.p.), in sicer so ocenjevali od 1 do 5: barvo, moziranje-sproščanje mehurčkov, svežino, vsebnost CO2 in okus. Strokovna komisija v sestavi: Ernest Novak, predsednik komisije in predsednik društva Prekmurski špricer (KGZ Murska Sobota, Silva Oery, novinarka, Peter Pertoci, sommelier (Srednja šola za gostinstvo in turizem Radenci), Vlado Smodiš, Izletniška kmetija Smodiš, in Štefan Železen, upokojeni gostinski delavec, je ocenila 46 vzorcev prekmurskih špricerjev različnih vinarjev iz Prekmurja, ki zalagajo 94 gostinskih lokalov na območju Prekmurja.

Torej so morali oceniti skoraj tri metre špricerjev, kajti v enem metru je 16, v treh metrih pa 48 špricerjev.
Komisija je najboljših enajst ocenjevala še enkrat, tako da je dobila dejansko tiste najboljše špricerje. In to jim je na koncu le uspelo, čeprav so morali podeliti kar pet prvih mest, tri druga in eno tretje. Med najboljšimi pa ni bilo lanskega zmagovitega špricerja iz dnevnega bara Pri Blanki iz Tišine z vinom Darka Kelenca. Podobno tradicijo in kakovost špricerjev poznajo v krajih z mineralnimi vrelci v Nemčiji, Avstriji in severni Italiji. Gre predvsem za promocijo domačih vin, in tako so prekmurski vinogradniki že dosegli, da so se številne domače gostilne okitile z napisom: Tü točimo prekmurski špricer. Pravi prekmurski špricer je običajno iz suhega vina, ki naj ne bo preveč aromatično, zato gre praviloma za laški rizling, šipon in redkeje renski rizling. V deciliter vina v kozarcu za špricer valjaste oblike je treba z brizgom natočiti radensko, in sicer iz Petanjskega vrelca. Sunkovito natakanje slatine je po mnenju strokovnjakov in poznavalcev, pomembno zaradi moziranja, mešanja tekočin in mehurčkov, ki ostanejo v pijači. Servirati je treba ohlajeno na od osem do deset stopinj.
Kakorkoli že prvo mesto na ocenjevanju za „Prekmurski špricer 2015" so si podelili: Okrepčevalnica Pri Martinu, Makari do.o.,Selo (zmagovalec); Okrepčevalnica Laguna, Simon Flisar s.p., Murska Sobota; Moja destinacija d.o.o. PE Čreta bar, Moravske Toplice; Perunika d.o.o., Bojan Berden s.p., Moravske Toplice; in Turistična kmetija Lovrenčec,Tešanovci 140; Drugo mesto so si razdelili: Gostišče pri Rudiju, Rudi Svetec s.p., Šalovci; Trgovina ob Krki in Kava Bar Mija, Stane Gašpar s.p., Puconci; in Trgovina ob Krki in Kava Bar Minka Stane Gašpar s.p., Markovci; tretje mesto pa je pripadlo Filip Baru, Jernej Kutoš s.p., Puconci. Vsi ostali udeleženci pa so prejeli posebna priznanja.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Vinarstvo Pet prvih mest za "Prekmurski špricer 2015"