Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Muškatna penina kot kraljevsko vino

 

Penine Jeruzalem Ormož postajajo vse bolj priljubljene - kako pripravimo panakoto z Muškatno penino in belo čokolado na rdečem pireju?

Muškatna peninaPotem ko so pred dnevi namenu predali novo klet namenjeno zorenju penin po klasični metodi, v družbi P&F Jeruzalem, v teh predprazničnih dneh, že opozarjajo na svoje penine. Živahnost, svežina in lahkotnost so namreč značilnosti priznanih penin Jeruzalem Ormož, ki so nepogrešljiva spremljava decembrskim praznovanjem. Odlikuje jih skrbna pridelava, ki se prične z rezom trte na terasah vinogradov in zaključi v objemu kleti, pod budnim očesom enologa.

Ljubezen do izbranega grozdja se odraža v pisani paleti petih vrhunskih penin z edinstveno aromatiko. Kot najbolj priljubljena že vrsto let kraljuje dama v rožnatem, nežna in iskriva Muškatna penina na katero za praznovanja ali vsak dan prisegajo številni ljubitelji penin. Zato so pripravili tudi praznično nagradno igro, kjer bodo podelili štiri trilitrske Muškatne penine s personalizirano etiketo.
Penino mnogi opisujejo kot kraljevsko vino. Poznali so jo že v 17. stoletju in takrat je veljala kot prestiž za izbrance. Danes je penina nepogrešljiv del praznovanj, še posebej v prazničnem decembrskem času. In z mislijo na dragocene trenutke v družbi najbližjih nastajajo tudi iskrive penine Jeruzalem Ormož. Mitja Herga, glavni enolog in direktor P&F Jeruzalem opisuje: »Posebnost naših penin so barvitost okusov in njihova živahnost. So polne življenja, iskrive, razigrane in s tem drugačne od drugih. Poskušamo doseči, da lahko občutite njihovo lahkotnost in svežino pri vsakem požirku, s tem pa dodate piko na i najlepših trenutkom.«
Med najbolj priljubljenimi peninami že vrsto let kraljuje Muškatna penina, ki navdušuje s svojo značilno muškatno cvetico in harmonijo okusov. Pridelana je po charmat postopku iz sorte muškat ottonel, na račun lahkotnosti in svežine pa postaja vse bolj trendi pijača in priljubljen izbor za najrazličnejše priložnosti. Od decembrskih slovesnosti pa do umirjenih trenutkov s prijatelji. Odlična je kot aperitiv in sopotnik slajših jedi, mnogi pa nanjo prisegajo kot na samostojno poslastico, kadarkoli. Nasvet enologa: muškatno penino dobro ohladite in ponudite pri temperaturi med 6 in 8 °C. Pri penini najprej uživamo z očmi, zato jo ponudite v ozkih in visokih kozarcih, da lahko občudujete igrivost mehurčkov, nanizanih v verižico, kar je eden od znakov kakovosti. V živahni liniji penin Jeruzalem Ormož najdete še penino Brut in Sec iz sort beli pinot in chardonnay, penino Rosé iz sorte modi pinot in edinstveno svežo penino Sauvignon.
Kako nastane penina? V kleti P&F Jeruzalem penina še vedno ostaja dragocenost. Skrivnost izjemnih penin se skriva v spoštovanju tradicije in sodobnih idejah. Grozdje še vedno obirajo ročno in na naravi prijazen način. Ko se skrbno izbrano grozdje ročno potrga v manjše zaboje, mora biti nepoškodovano, da ohrani aromo, ki se skriva znotraj grozdne jagode. Nato sledi nežno stiskanje celih grozdov in fermentacija bazičnega vina. S sekundarno fermentacijo pričnemo, ko bazično vino dozori za kar je potrebno nekoliko mesecev. Potrebna je natančnost in potrpežljivost saj je to dolgotrajen proces, kjer ni prostora za napake, če želimo ponuditi res kakovosten izdelek.

Panakota z Muškatno penino in belo čokolado na rdečem pireju:

Recept je za Jeruzalem Ormož pripravila znana blogerka Urška Fartelj:
Čaroben prazničen čas popestrite s čudovito sladico, s katero boste zagotovo navdušili svoje goste. Zraven se seveda poda kozarec dobro ohlajene Muškatne penine Jeruzualem Ormož.
Sestavine za peninin žele: 3 dcl Muškatne penine - Jeruzalem Ormož, 4 lističi želatine, 1 žlica sladkorja v prahu, srebrne sladkorne kroglice za dekoracijo.
Sestavine za čokoladno panakoto: 3 dcl sladke smetane, 4 lističe želatine, 100 g bele čokolade, semena vanilije
Sestavine za rdeči sadni pire: jagode in maline, 1 žlica sladkorja v prahu.
Dekoracija: sveže sadje, sladkorna pena
Najprej pripravimo žele iz penine. Liste želatine za 5 minut namočimo v mrzli vodi. Ko želatina nabrekne, jo ožamemo in stopimo v 2 žlicah penine, ki smo jo dobro ogreli. Stopljeno želatino odstavimo z ognja, počakamo par sekund, da ni prevroče in ji dodamo preostalo penino in z žlico narahlo zmešamo. Vmešamo še sladkor, da se stopi. Naj ne bo prevroče, ker bo alkohol izhlapel. Penino vlijemo v kozarce in pustimo v hladilniku, da se strdi. Tik preden se žele začne strjevati, dodamo srebrne sladkorne kroglice, zvezdice, ipd.
Pripravimo panakoto z belo čokolado. Smetani dodamo semena vanilije in segrejemo do vretja. Dodamo nalomljeno čokolado, odstavimo z ognja. Čokolado z metlico dobro vmešamo. Nazadnje v smetano vmešamo ožeto želatino, ki smo jo predhodno namočili v mrzli vodi tako kot pri želeju. Pripravljeno zmes pustimo, da se ohladi na sobno temperaturo, nato jo vlijemo na že strjen peninin žele in vse skupaj damo v hladilnik za približno dve uri. Preden panakoto postrežemo, jo za par minut vzamemo iz hladilnika. Ta čas pripravimo rdeč sadni pire. Sadje skupaj s sladkorjem v prahu z vilico grobo pretlačimo. Če nimamo svežega sadja lahko uporabimo zamrznjeno in ga predhodno odtalimo. Pazimo, da sadje ni prevroče, ker bi stopilo panakoto.
Če bomo panakoto s penino postregli na krožniku, kozarec za par sekund podržimo pod vročo vodo, Ko bo vročina segrela kozarec, bo panakota kar sama zdrsnila iz njega. Panakoto položimo na sadni pire, okrasimo s svežim sadjem ali sladkorno peno.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Vinarstvo Muškatna penina kot kraljevsko vino