Lovski bograč za turistične aktiviste
Mladca Aleksander in Mišo ob jubileju Turističnega društva Majolka, ki je prejelo visoko priznanje TZS
Pred dnevi je svoj prvi okrogli jubilej, 10-letnico obstoja in uspešnega delovanja obeležilo eno najbolj dejavnih turističnih društev v Pomurju in Slovenskih goricah sploh - TD Majolka, ki ima uradno sedež na Orehovskem Vrhu pri Gornji Radgoni. Svoj jubilej so obeležili gasilskem domu Zbigovci, prav tam kjer vsako prvo nedeljo v mesecu pripravljajo tudi „Majolkin sejem", za pogostitev članov društva ter številnih obiskovalcev in gostov, pa sta poskrbela dva mlada fanta, ki pogosto tekmujeta v kuhanju različnih jedi, ki sta v velikem kotlu, na prostem skuhala lovski bograč. Gre za mlada lovca LD Gornja Radgona Aleksandra Kolariča, ki je ob tem kinolog s potrebnimi izpiti, in Miša Kralja, ki se predvsem predaja tekmovalnemu lovskem strelstvu. Ob tem oba rada kuhata jedi v kotlu na prostem.
Kot sta nam povedala, jima je pri osvajanju znanja veliko pripomogel Darko Firšt, ki je dober tovrstni kuhar, ob tem pa kot lovec tudi izvrstni športni strelec. Povedala sta še, da ju sedaj vabijo na številne lovske in druge prireditve, kjer pripravljata okusne jedi s kuhanjem v kotlu na prostem. Da so res okusne, se je potrdilo na praznovanju TD Majolka, saj so gostje njuno dobroto izjemno hvalili. Ker sta fanta mlada bosta gotovo še dolgo s svojimi kulinaričnimi dobrotami razveseljevala obiskovalce številnih prireditev, če ne dobita kakšnih strogih partnerk, kot med smehom poudarjata.
TD Majolka, ki je tokrat iz rok podpredsednice TZS Barbare Kolenc prejela visoko priznanje krovne slovenske organizacije, je sicer jubilej praznovalo slab mesec po obletnici, saj je bilo ustanovljeno 8.8.2005. Ustanovila ga je peščica članov, ki so imeli skupne interese po nekaj več druženja in pospeševanju turizma v lokalni skupnosti in širše. Prvo leto so pridobili 30 članov leta 2009 pa jih je bilo skupaj kar 130. Imajo obširen program dela na področju Gornje Radgone in njene okolice. Predvsem se trudijo ohraniti stare običaje, poskrbijo za aktivnosti v naravi (kolesarjenja, pohodi, izleti,...). Zavzemajo se tudi za varstvo narave in kulturne dediščine, ter organizirajo izobraževalne in kulturne prireditve ipd.